شناسه : 695585
مشاور امور بانوان فرماندار يزد:

حضرت فاطمه (س) محور هستي و انگيزه خلقت عالم بود


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، رقيه كفيل الناس مشاور امور بانوان فرماندار يزد گفت: زنان و دختران مسلمان بايد در زندگي از حضرت فاطمه (س) به عنوان فردي كه محور هستي بوده الگو برداري نمايند.
مشاور امور بانوان فرماندار يزد:

رقيه كفيل الناس با بيان اينكه زنان مطرح در قرآن هر يك داراي شاخصهاي برجسته اي بوده اند و حضرت فاطمه (س) خود به تنهايي همه ي آنها را با خود به همراه داشت گفت:سخن گفتن در رابطه با شخصيت بانوي مكرم اسلام فراتر از انديشه بشري است زيرا او بهترين اهل زمين بوده و به عنوان محور هستي و انگيزه خلقت عالم بوده است.

مشاور امور بانوان فرماندار يزد با اشاره به ويژگيهاي بارز اخلاقي حضرت فاطمه (س) كه مختص خود آن حضرت است تصريح كرد: يكي از مهم ترين اين ويژگي ها ولايت پذيري حضرت زهرا (س) بوده است كه با توجه به آن كه خودشان معصوم بوده ولي هيچگاه از تبعيت از امام برحق و رهبري جامعه اسلامي كوتاه نيامده و هميشه تابع ولايت حضرت علي (ع) بوده است.

وي با تأكيد به اينكه عفاف و حجاب دخت نبي مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) بايد الگويي براي تمامي مسلمانان و به خصوص زنان و دختران ايران اسلامي باشد خاطر نشان كرد : نحوه ي رفتار و عمل حضرت زهرا (س) در مواجهه با مردم  زنان نمونه كامل يك رفتار اسلامي است كه باعث شده اين بانوي بزرگوار را از ديگران متمايز نمايد.

كفيل الناس اظهار كرد:علم ، معرفت و آگاهي آن حضرت به خدا ، دين ، تكاليف و وظايف و ارزشهاي انساني از ديگر خصوصيات بارز آن حضرت بوده است.

وي در پايان افزود: باالگوپذيري از سيره و روش چهارده معصوم بتوانيم خوشبختي و سعادت دنيوي و اخروي را به دست آوريم.

آدرس کوتاه :