شناسه : 702404

حجت الاسلام مدرسي:شوراها حلقه اتصال بين مردم و نظام هستند


حجت الاسلام و المسلمين سيد كاظم مدرسي از روحانيون برجسته يزدي با گرامي داشت روز شوراها گفت: شوراها حلقه اتصال بين مردم و نظام هستند.

به گزارش ايرنا امام جمعه محمد آباد روز شنبه در مراسم گرامي داشت روز شوراها افزود: درست است كه نظام اسلامي از خود مردم برخاسته است اما حلقه هايي بايد وجود داشته باشند كه يكي از قوي ترين آن ' شوراها ' است.
وي يزد تصريح كرد: شوراها در نظام اسلامي بر اساس آموزه هاي قرآن و سنت الهي شكل گرفته است و نظام آسماني با پيامدهاي زميني است.
وي با اشاره به دو واژه ' شورا ' و ' اسلام ' در شوراهاي اسلامي تصريح كرد: هر يك از آن براي ما الزامات و تكليف ايجاد مي كند.
مدرسي خاطر نشان كرد: عضو شورا بايد فارغ از سلايق شخصي براي انجام توافقات جمعي و اخلاقي به شورا برود و تصميم گيري كند.
وي ايجاد روحيه همكاري را از ديگر الزامات اعضاي شوراها بيان كرد و گفت: توجه به مردم و پاسخگويي به آنها از ديگر الزامات است.
امام جمعه محمد آباد يزد تصريح كرد: پاسخگويي به مردم كارآيي شورا را افزايش مي دهد و آنها را به هدف نزديك مي كند.
وي بر استفاده از نظرات كارشناسان توسط شوراها تاكيد كرد و گفت: شوراها بايد با هم ارتباط قوي و تبادل اطلاعات و تجربيات داشته باشند.
وي با اشاره به الزامات اسلامي شوراها ، اين نهاد را محل ترويج فرهنگ اسلامي برشمرد و گفت: بايد مصوبات و مقررات شوراهاي با قوانين اسلامي تطبيق كامل داشته باشد.
اين روحاني در بخش ديگري از سخنانش بر پيروي از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب تاكيد كرد و گفت: اگر امروز نور نظام اسلامي در دنيا تابيدن گرفته است به بركت اصل اصيل ولايت فقيه است.
وي خاطر نشان كرد: عزت و سرافزار ملت و نظام نيز از بركات ولايت فقيه است و ما بايد ديدگاههاي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي را ملاك كار خود قرار دهيم

آدرس کوتاه :