شناسه : 700394

جلسه کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات شهرستان یزد تشکیل شد


به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان یزد، جلسه کمیته فناوری اطلاعات انتخابات شهرستان یزد به ریاست عزیزا...سیفی فرماندار تشکیل شد.

عزیزا...سیفی در این جلسه با بیان اینکه بخش عظیمی از فعالیتهای اجرایی انتخابات مربوط به حوزه فناوری اطلاعات می باشد افزود:در این زمینه باید از نیروهای متخصص و زبده در حوزه فناوری اطلاعات به عنوان سرگروه، کاربر شعبه و دیگر مسئولیتها در این کمیته استفاده شود.

فرماندار ضرورت امر آموزش جامع ، مدون و منسجم را یادآورد شد و اظهار داشت: در برگزاری انتخاباتی که حدود 95 درصد از فرآیندهای آن به صورت رایانه ای  برگزار می شود ضرورت آموزش جامع ، مدون وبرنامه ریزی شده بیش از پیش احساس می شود که در  این زمینه باید طرح جامع آموزش در راستای امانتداری و قانونمداری اجرا شود.

در ادامه این جلسه نقدی مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات شهرستان یزد اعلام کرد: تاکنون براساس برنامه زمانبندی مانورهای مختلفی برگزار شده است.

مسئول کمیته فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: در انتخابات پیش رو با برنامه ریزی دقیقی که صورت گرفته است همه کاربران شعب در انجام مانورها حضور فعال دارند و به همین علت حجم زیادی از اطلاعات به وزارت کشور ارسال می شود.

وی با اعلام اینکه تجهیز شعب اخذ رأی به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در حال انجام است اظهار داشت: شهرستان یزد به لحاظ گستردگی زیاد و جمعیت بالا بیشترین شعب اخذ رأی را در استان دارا می باشد و بدین منظور مکاتباتی با ادارات و نهادهای شهرستان صورت گرفته است و بحمدالله در روز برگزاری انتخاباتی با هیچ گونه مشکلی دراین زمینه مواجه نخواهیم شد.

مسئول كميته فناوري و IT در پايان با بيان اينكه  افراد انتخاب  شده در اين كميته از جوان ترين  و متخصص ترين افراد در زمينه فناوري و IT هستند تصريح كرد كه انشاءاله بتوانيم با همكاري ديگر نهادها و دستگاههايي اجرايي استان زمينه برگزاري انتخابات باشكوهي را فراهم نماييم.

آدرس کوتاه :