شناسه : 158206173

جلسه پیگیری روند تکمیل کتابخانه مرکزی یزد برگزار شد .


با حضور معاونان «سیاسی، امنیتی و اجتماعی » ، «هماهنگی امور عمرانی» استاندار یزدو«فرماندار یزد» جلسه پیگیری روند تکمیل کتابخانه مرکزی یزد درمحل این کتابخانه برگزار شد.

در این نشست که با حضور احمد ترحمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد؛ محسن صادقیان، معاون امور عمرانی استاندار؛ سیدمحمد رستگاری، فرماندار یزد؛ رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ جمعی از کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد و مشاور و پیمان‌کار پروژه برگزار شد، جزئیات روند تکمیل کتابخانه پس از تحویل به پیمان‌کار جدید بررسی شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، در ابتدای این نشست با بیان اینکه پس از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمان‌کار، عملیات اجرایی تکمیل پروژه از حدود یک‌ماه پیش در حال پیگیری و انجام است، اظهار داشت: پروژه کتابخانه مزکری یزد در حال حاضر مهم‌ترین و اصلی‌ترین برنامه و اولویت‌دارترین پروژه نهاد کتابخانه‌های عمومی تا پایان سال جاری است.

دوست فاطمی‌ها تصریح کرد: براساس پیگیری‌های نهاد، مقرر شده است در تکمیل و تجهیز این پروژه از شیک‌ترین و مدرن‌ترین تجهیزات استفاده شود تا این کتابخانه به یکی از مکان‌های جذاب و دلپذیر برای علاقه‌مندان به کتاب و مطالعه تبدیل شود.

در ادا مه این جلسه در خصوص روند تکمیل بخش‌های مختلف کتابخانه در فاز نخست توضیحاتی ارائه شد.

پیگیری طرح میراث فرهنگی برای بافت تاریخی پپرامونی کتابخانه، حل معضل کابل‌کشی فیبر نوری موردنیاز کتابخانه و پیگیری ویژه شهرداری یزد برای حل مشکل معارضان زمین کتابخانه، از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این جلسه موردبررسی قرار گرفت.

ترحمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی  استاندار یزد نیز با تشکر از اقدامات صورت گرفته برای تکمیل پروژه و حمایت ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی، خواستار تسریع در روند عملیاتی تکمیل کتابخانه شد تا کتابخانه مرکزی یزد در اواخر سال جاری و براساس زمان‌بندی انجام شده به بهره‌برداری برسد.

در این جلسه همچنین مقرر شد جلسات پیگیری تکمیل کتابخانه مرکزی یزد هر هفته با حضور معاونان استاندار یزد و تحت نظارت و اشراف معاون امور عمرانی استانداری برگزار شود تا مشکلات احتمالی در مسیر تکمیل پروژه در کمترین زمان ممکن مرتفع شود.

در حاشیه این جلسه همچنین معاونان استاندار،فرماندار یزد به همراه اعضای حاضر در جلسه، از بخش‌های مختلف کتابخانه، عملیات عمرانی تکمیل ساختمان و بخش فنی کتابخانه و روند ثبت کتاب‌های ارسالی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی، دیدن کردند.


 


آدرس کوتاه :