شناسه : 692603

جلسه شورای بهداشت شهرستان یزد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، در جلسه ای که با حضور حسین عسکرزاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد و اعضای شورا در محل فرمانداری تشکیل شد، در خصوص راهکارهای مؤثر برای افزایش سطح بهداشت در سطح شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

حسین عسکرزاده با بیان اینکه در سند جامع سلامت، تمام مشكلات مترقبه و غيرمترقبه از قبيل افزايش چاقي، علل شايع مرگ و ميرهاي شهرستان ، مشكلات بيماري‌ ديابت، قلب و عروق و اعتياد به دخانيات در نظر گرفته شده است و همچنین با این دید که شهرستان یزد 60 درصد جمعیت استان را به خود اختصاص داده است توجه به بهداشت و سلامت مردم را در سطح شهرستان پر اهیمت دانست و خاطر نشان کرد که باید دستگاهای اجرایی نگاه فرا سازمانی داشته و با یک تعامل مؤثر و سازنده نمام تلاش‌هاي خود را در راستاي ارتقا بهداشت شهرستان به کار گیرند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار افزود:امروز در سطح شهرستان یکی از مشکلات عمده بحث  فاضلاب شهری است که باید دستگاههای مسئول هر چه زودتر اقدامات مؤثر در جهت رفع آلودگی از اطراف شهر به عمل آورند که در غیر اینصورت از مجاری قانونی با آنها برخورد خواهد شد.

در ادامه این جلسه سلطانی رئیس مرکز بهداشت شهرستان گفت: از دیگر مشکلات بهداشتی شهرستان را مشکلات مربوط به توزیع غیر قانونی گوشت در سطح شهر ، به محیط و امکانات نامناسب دامداری ها و کشتارگاههای غیر صنعتی ، بیماری های عفونی و همچنین  دخانیات دانست و افزود همه ارگانها باید با هم در جهت کاهش و رفع این گونه مشکلات ضمن هماهنگی اقدام نمایند.

در ادامه جلسه اعضاء گزارش خود را در مورد اجرایی نمودن مصوبات جلسه ی قبل ارائه نمودند.

در پایان عسکرزاده با بیان اینکه بحث بهداشت یک مباحث فراگیر می باشد و همه سازمانها و ادارات را شامل می شود از همه کسانی که در امر افزایش سطح بهداشت شهرستان پیشرو و هماهنگ بوده اند تقدیر و تشکر کرد.

 

آدرس کوتاه :