شناسه : 157671415

جلسه شوراي كشاورزي شهرستان يزد برگزار شد


به ریاست فرماندار جلسه شوراي كشاورزي شهرستان در محل فرمانداری یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ؛ جلسه شورای کشاورزی شهرستان یزد  با دستور کاربررسي راهكارهاي مبارزه با آفت مگس ميوه  مديترانه اي و بررسي مسائل و مشكلات زيست محيطي گلخانه هاي فاقد پروانه بهره برداري در سالن ولایت فرمانداری یزد برگزار شد .
در ابتدای این جلسه "سید محمد رستگاری" فرماندار یزد با اشاره به دستورات جلسه توضیحاتی بیان کرد وافزود : با توجه به گذشت چند سال از درگيري مناطق با اين آفت بايد از اقدامات سالهاي قبل درس گرفت و تجارب گذشته را به كار بست و با مشاركت حداكثري در جهت كنترل هر چه بهتر اين آفت اقدام نمود.
وی در ادامه  بر لزوم نقش آموزش در آگاهي بخشي كشاورزان توسط ادارات مربوطه و همچنين جديت اداره جهاد كشاورزي شهرستان و استفاده از ظرفيت و مشاركت حداكثري مردم  و لزوم در نظر گرفتن اعتبار كافي از طرف ساير دستگاههاي ذيربط تاكيد کرد.
فرماندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود يكي از اولويت هاي شهرستان را ارتقاي وضعيت گلخانه ها دانست   و سياست استان را حمايت از گلخانه داران و توليد و توسعه منطقي با روش هاي جديد و حداكثر بهره وري بيان کرد.
 "سید محمد رستگاری" هدف از تشكيل اين شورا را بررسي مسائل و مشكلات كشاورزان و حمايت از آنها عنوان نمود و خواستار تشكيل كارگروه زيرمجموعه شوراي كشاورزي در محل بخشداري مركزي با رويكرد همكاري با كشاورزان و رعايت مسائل زيست محيطي شد.
همچنین  مهدی حاج حیدری معاون برنامه ريزي و توسعه فرمانداری یزد ، مطالبي را در خصوص  پيگيريهاي انجام شده جهت تشكيل اولين جلسه شوراي كشاورزي شهرستان بيان و  تشكيل اين شورا را استفاده حداكثري از نظرات صاحب نظران بخش كشاورزي بويژه كشاورزان و دامپروران  و صاحبان واحدهاي توليدي و صنايع كشاورزي و دامي در بهبود و افزايش كمي و كيفي محصولات كشاورزي و دامي و اقدام در جهت رفع مشكلات حوزه كشاورزي دانست .


آدرس کوتاه :