شناسه : 699382

جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد تشكيل شد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، آخرين جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد به رياست عزيزا...سيفي فرماندار تشكيل شد.

عزيزا...سيفي گفت: اهمیت بحث کتاب وکتابخوانی این است که مي توان بانهادینه کردن آن در جامعه بسترهاي لازم جهت توسعه پايدار را فراهم كرد.

فرماندار با اشاره به اينكه در چند سال گدشته در ابعاد كمي و كيفي شاهد رشد و توسعه كتابخانه هاي در سطح شهرستان يزد بوده ايم خاطر نشان كرد:مسئولين استان و شهرستان همواره موضوع كتاب و كتابخواني را در اولويت كارهاي قرار داده و هرساله سعي بر آن شده تا با تخصيص اعتبارات لازم در جهت افزايش سرانه مطالعه گام برداشته شود.

رئيس انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستاان يزد گفت: بحمدا... و با پيگيري هاي صورت گرفته انجمن خيرين كتابخانه ساز با حضور استاندار محترم تشكيل شده است.

وي تصريح كرد: اميدواريم با تقويت سازوكارهاي مناسب و ايجاد مشوقهاي لازم شاهد حضور بيشتر خيرين خوب يزدي در ساخت و تجهيز كتابخانه ها باشيم.

سيفي در بخشي ديگر توجه به مناطق محروم در اين حوزه را يادآور شد و ابراز اميدواري كرد در سال جديد شاهد آغاز ساخت كتابخانه هاي جديد در اين مناطق باشيم.

فرماندار در پايان با تقدير از كسب رتبه هاي برتر توسط انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد در جشنواره كشوري چشمه حكمت و كتابخانه ي حضرت زهرا (س) گفت: بي شك اين موفقيت ها حاصل تلاش همه اعضاي انجمن و دوستداران كتاب و كتابخواني است كه به دست آمده است.

در اين جلسه پارسائيان مدير كل نهاد كتابخانه هاي عمومي استان افزود: برگزاري جلسات منظم انجمن هاي در شهرستان ها زمينه رشد و توسعه فرهنگ كتاب و كتابخواني را در استان فراهم خواهد كرد.

 

آدرس کوتاه :