شناسه : 696157

جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد برگزار شد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد به رياست فرماندار در محل كتابخانه شرف الدين علي يزد تشكيل شد.

عزيزا... سيفي در اين جلسه با بيان اينكه كتاب و كتابخواني در رشد و توسعه همه جانبه كشور نقش تأثيرگذاري را دارد خاطرنشان كرد با گسترش فرهنگ مطالعه در ميان افراد جامعه لايه فكري افراد گسترش يافته و زمينه انتقال تجربيات و راهكارها براي بهبود زندگي فراهم مي شود.

فرماندار گفت: در چند سال اخير تلاشهاي خوبي براي به روز شدن امكانات كتابخانه ها صورت گرفته است ولي همچنان تا رسيدن به امكانات به روز و استاندارد فاصله داريم كه اين نيازمند توجه بيشتر به اين گونه مكانهاي فرهنگي است.

وي برگزاري جلسات در كتابخانه هاي عمومي شهرستان را خوب ارزيابي كرد و گفت: با برگزاري جلسات در كتابخانه هاي عمومي شهرستان مي توان از نزديك در جريان مسائل و مشكلات اين كتابخانها قرار گرفت و در اين زمينه مي توان گامهاي مناسبي در جهت مرتفع نمودن آنها برداشت.

فرماندار از كساني كه در امر كتاب و كتابخواني فعاليت دارند خواست تا با نصب العين قرار دادن رهنمودهاي مقام معظم رهبري در خصوص اهميت گسترش فرهنگ كتاب و كتابخواني بستر لازم جهت گسترش بيش از پيش اين فرهنگ را در جامعه فراهم نمايند.

در اين جلسه مقرر شد مبلغ دو ميليارد ريال جهت تعمير و تجهيز كتابخانه ها در سال 91 اختصاص داده شود.

همچنين در اين جلسه راه اندازي شيفت 8 كتابخانه به تصويب اعضا رسيد كه كتابخانه هاي شرف الدين علي ، آذر يزدي ، وحدت ، حضرت زهرا(س) ، فرخي ، غدير، گل افشان و علي ابن موس الرضا (ع) نيز در شيفت شب نيز داير مي باشد.

آدرس کوتاه :