شناسه : 159549620
تاکید فرماندار یزد بر شرایط بحرانی کرونا در یزد؛

جدیدترین اقدامات مقابله با کرونا در شهرستان یزد


پلمپ واحدهای متخلف و ایجاد گشت های بازرسی با حضور نمایندگانی از فرمانداری یزد در مقابله با کرونا انجام شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، گشت ویژه شبانه کرونا شهرستان یزد با حضور نمایندگانی از فرمانداری یزد، مرکز بهداشت، نظارت براماکن عمومی استان یزد، اتاق و بسیج اصناف شهرستان یزد برای مقابله با کرونا شروع شد.

همچنین پلمپ یک واحد آموزشی به علت آموزش حضوری و پلمپ چندواحد صنفی وداروخانه به علت عدم استفاده از ماسک از برخوردهای قانونی جدید در جهت مقابله با کرونا در شهرستان یزد است.

گفتنی است: رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بخشنامه مقررات استفاده از ماسک در اماکن دولتی و اجرایی را ابلاغ کرد و به موجب این بخشنامه، مسئولان ادارات، مأموران حراست و نگهبانی و مسئولان کنترل ورود و خروج در کلیه ادارات دولتی و مؤسسات عمومی غیردولتی موظفند از ورود مراجعان و کارکنانی که از ماسک بهداشتی استفاده نمی‌کنند به محیط‌‎های اداری جلوگیری کنند.

هرگونه ارائه خدمات به این‌گونه مراجعان نیز توسط مسئولان و کارکنان ادارات ممنوع است.

لازم به ذکر است: گشت ویژه فاصله گذاری هوشمند اجتماعی کرونا در بخش مرکزی یزدوشهرزارچ هم به مدت یک هفته در راستای کنترل فعالیت صنوف غیرضرور که حداکثر تا ساعت 8 شب مجاز به فعالیت می باشند، مجددا شروع به کار کرد.

تاکید فرماندار یزد بر شرایط بحرانی کرونا در یزد

شایان ذکر است: سید محمد رستگاری فرماندار یزد شرایط شیوع کرونا در شهرستان یزد را بحرانی خواند و از مردم خواست با همبستگی و مشارکت همگانی پروتکل های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

وی از فعالان اجتماعی، خیرین، معتمدین، طلاب، جوانان و سازمان های مردم نهاد خواست برای باور پذیری وضعیت بحرانی کرونا، جلوگیری از رفت و آمدهای غیر ضروری در محلات و رعایت همگانی پروتکلهای بهداشتی تلاش کنند.
آدرس کوتاه :