شناسه : 140762672
به مناسبت روز ملي روستا؛

تور رسانه اي در بخش زارچ برگزار شد


بمناسبت روز ملی روستا و بمنظور آشنایی بیشتر با اقدامات و عملکرد روستاها و مشکلات و مسائل موجود در روستاها ، سرپرست فرمانداری شهرستان یزد،معاون برنامه ريزي و توسعه، معاون هماهنگي امور عمراني و بخشدار زارچ و جمعی ازمدیران شهرستان یزد و اصحاب رسانه از روستاهای بخش زارچ بازدید نمودند .

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، «عباس حیدری» در جریان تور رسانه ای خبرنگاران از بخش مرکزی و زارچ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌-منطقه یزد، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته روستا و عشایر، اظهار کرد‌: شناسایی نیازمندی‌های روستاییان و تلاش برای رفع محرومیت در روستاها یکی از مهمترین اولویت‌های مدیریت استان است.

وی با اشار به اهمیت برگزاری تورهای رسانه‌ای به منظور آشنایی بیشتر اصحاب رسانه با ظرفیت‌های گردشگری و زیست محیطی این شهرستان، افزود:‌ تورهای رسانه‌ای نقشی موثر و اجتناب ناپذیر در رفع محرومیت روستاها ایفا می‌کنند.

سرپرست فرمانداری یزد شناسایی ظرفیت‌های مغفول مانده در مناطق مختلف روستایی و شهری را از دیگر ویژگی‌های برگزاری تورهای رسانه‌ای دانست و بیان کرد: فرمانداری یزد در نظر دارد با تدوین چنین برنامه‌هایی فرهنگ حمایت از صنعت گردشگری را به منظور توسعه اقتصادی در روستاها نهادینه کند.

حیدری کم‌آبی و در برخی نقاط بی‌آبی را یکی از مهمترین چالش‌های روستایی در استان یزد عنوان کرد و ادامه داد:‌ جذب سرمایه گذار برای ایجاد صنایع های‌تک در روستاهای شهرستان یزد از دیگر برنامه‌های در دستور کار مدیریت ارشد استان است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به نقش رسانه در توسعه اقتصادی روستاهای استان و شهرستان یزد، گفت: ‌افزایش امید به زندگی، اطلاع رسانی کامل در مورد فعالیت و اقدامات حمایتی انجام شده نقش مهمی در ایجاد وحدت و همدلی بین دولت و مردم ایفا می‌کند.

گفتنی است؛ در جریان این تور رسانه‌ای که از سوی فرمانداری شهرستان یزد ترتیب داده شده بود، خبرنگاران ابتدا به منظور کسب اطلاعات و تحلیل وضع موجود روستاها در شاخص‌های مذهبی، فرهنگی، علمی و اقتصادی از شرکت تعاونی ترنج کویر( کارگاه خیاطی بانوان سرپرست خانوار واقع در اله آباد) ، پروژه خانه حاجی بابایی ، نمایشگاه توانمندی های بانوان اله اباد ( واقع در بیت حاج عبدالخالق ) ، موزه آبگینه اله آباد ، مسابقه نقاشی دانش آموزان روستای محمدآباد واقع در مسجد امام حسین(ع) و پروژه مسکن جوانان و فرهنگیان بازدید و با حضور مسئولان در خصوص تسهیلات اشتغال زایی روستاییان ، روند انجام پروژه و تکمیل خانه حاجی بابایی و آماده سازی و واگذاری اراضی موسوم به مسکن جوانان و فرهنگیان تدابيري اتخاذ و تصميماتي مصوب گرديد.


آدرس کوتاه :