شناسه : 25941921
فرماندار يزد:

توجه به زیرساخت های فرهنگی هر منطقه ضروري است


فرماندار يزد از اولين جشنواره زارچ شناسي بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، محمود شاكري شمسي به همراه معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري، بخشدار زارچ و جمعي از مديران بخش زارچ از اولين جشنواره زارچ شناسي بازديد كرد.

فرماندار يزد در حاشيه اين بازديد با بيان اينكه توجه به زيرساخت هاي فرهنگي هر منطقه امري ضروري است گفت:امروز ما ميراث دار فرهنگ غني اي هستيم كه از نياكان و گذشتگان به ارث رسيده است و از اين رو بايد اين مفاهيم به نحو شايسته به نسل هاي سوم و چهارم انتقال دهيم.

شاكري شمسي با تأكيد به اينكه برگزاري اين چنین جشنواره هایی در شناساندن ظرفيت ها و پتانسيل هاي تاريخي وگردشگري شهرستان تأثيرگذار است خاطرنشان ساخت: امروزه ما بايد بيش از پيش به ميراث هاي گرانبهاي معنوي توجه كنيم و علاوه بر حفظ و پاسداري آن، زمينه را براي گسترش و توسعه آن فراهم سازيم.

وي افزود: قطعاً آموزش و پرورش با معرفي علماء، بزرگان و دانشمندان، مي تواند در الگو سازي نقش بسزايي داشته باشد.

شاكري شمسي همچنين ضمن تقدير و رضايت از نحوه برگزاري اولين جشنواره زارچ شناسي، خواستار ادامه و برگزاري آن در ايام نوروز برای بازديد مسافران و گردشگران نوروزي به منظور آشنايي هر چه بيشتر آنان با آداب و و رسوم بخش زارچ شد.

گفتني است اين جشنواره به همت اداره آموزش و پرورش بخش زارچ با محوریت اسناد و مدارک آموزش و پرورش زارچ ، صنایع دستی ، لهجه و گویش ها ، آداب و رسوم ملی مذهبی ، اماکن تاریخی ، سوغات ، شهدا ، مفاخر و مشاهیر ، بازیهای بومی و محلی، صنایع و حرفه ها و اولین های زارچ در قالب نمایشگاه از دوم بهمن آغاز و تا دهم اسفند ماه در محل اداره آموزش وپرورش برگزار مي شود.


آدرس کوتاه :