فرماندار يزد خواستار شد؛

توجه به بهسازی و نوسازی کتابخانه ها در سال 95

فرماندار يزد گفت: با توجه به قدمت برخی از ساختمان های کتابخانه ها ضروری است تا برنامه ای از سوی اداره کتابخانه های شهرستان به منظور بهبود فضای مطالعه در این مکان ها فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد،  نخستین نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یزد با حضور فرماندار یزد، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، بخشداران مرکزی و زارچ و سایر مسئولان در کتابخانه جوادی برگزار شد.

" محمود شاکری شمسی " در این جلسه با تقدیر از اقدامات ارزشمند اداره کتابخانه های عمومی شهرستان یزد در سال گذشته اظهار داشت: خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده با وجود کمبود اعتبارات گام های خوبی برای رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان یزد از قبیل افتتاح چندین کتابخانه برداشته شد.

فرماندار یزد در ادامه نیز از تلاشهای خیرین یزدی در راستای ارتقاء فضاهای فرهنگی و آموزشی شهرستان یزد قدردانی نمود و خاطرنشان کرد: خيرين بدون هيچ چشم داشتي و تنها براي رضايت خداوند متعال و براي اعتلاي ايران اسلامي در حوزه هاي مختلف وارد عرصه فعاليت شده اند كه در اين بين نقش خيرين يزدي در ايجاد مساجد، تكايا، مراكز فرهنگي، درماني، آموزشي و ورزشي بر هيچ كسي پوشيده نيست.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یزد بار دیگر تأکید کرد: مسئولين بايد با تسهيل و تسريع كارها و درخواست ها و حفظ احترام خيرين زمينه حضور فعال تر بخش خصوصي و غير دولتي را در پروژه هاي مختلف به ويژه بخش كتاب و كتابخواني فراهم آورند.

وی خواستار توجه به موضوع بهسازی و نوسازی کتابخانه ها در سال 95 شد و گفت: با توجه به قدمت برخی از ساختمان های کتابخانه ها ضروری است تا برنامه ای از سوی اداره کتابخانه های شهرستان به منظور بهبود فضای مطالعه در این مکان ها فراهم شود.

فرماندار یزد اضافه کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم تا محیطی شاداب برای افراد در هنگام حضور در کتابخانه ها به وجود آید.

" شاکری شمسی " در پایان با اشاره به پائین بودن سرانه مطالعه در یزد گفت: باتوجه به سرانه پایین مطالعه در یزد، شایسته است مسوولان و دست اندر کاران این بخش برای ارتقای سطح مطالعه مردم راهکار ارایه دهند.

مديركل كتابخانه هاي عمومي استان يزد نيز در اين جلسه با تقدير از حمايت هاي فرمانداري يزد در تسريع روند فعاليت هاي اداره كتابخانه هاي شهرستان يزد در حوزه هاي مختلف افزود: در چند ماه گذشته طرح هايي نظير يك داستان تازه يك استكان چاي تازه و معرفي كتاب تأثيرگذار من  در اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان برگزار شده است.

وي اظهار داشت: در سالجاري دبيري جشنواره كتابخواني رضوي نيز به يزد واگذار شده است كه بدين منظور سه عنوان كتاب براي اين دوره در نظر گرفته شده است.

" دوست فاطميها " با اشاره به اینکه همه مردم فرصت مناسب برای خواندن همه کتاب‌ها را ندارند، اظهار داشت: طرح «کتاب‌خوان مجازی» به‌منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده از طریق تولید ویدئو و با هدف ترویج و تبلیغ «خواندن» از ابتدای سال 1395 آغاز شده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد در پايان خاطرنشان كرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از همه هموطنان دعوت می‌کند در یک فایل ویدئویی،کتابی که علاقه‌مند به معرفی آن هستند را به اشتراک بگذارند.