شناسه : 158841883

تقسیط بیمه اصناف متضرر از کرونا تا پایان سال


سید محمد رستگاری فرماندار یزد در دومین جلسه کارگروه نظارت و رسیدگی به مسائل و مشکلات بیمه ای اصناف یزد به اصناف استان قول هرگونه همکاری را داد و افزود: در بین مدیران کل ادارات هم این رویکرد تعامل برای رفع مشکلات ناشی از بحران کرونا وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، سید محمد رستگاری فرماندار یزد در دومین جلسه کارگروه نظارت و رسیدگی به مسائل و مشکلات بیمه ای اصناف یزد گفت: پیروی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری تشکیل شده مقرر شد کارگروهی در فرمانداری تشکیل شود و موضوعات مرتبط با اصناف به صورت تخصصی پیگیری شوند.
رستگاری بیان کرد: در این خصوص چندین جلسه تاکنون برگزار شده و مقرر شد با مدیران کل ادارات جلساتی داشته باشیم تا مسائل به صورت جزئی و ریز بررسی شود تا انتظاراتی که از ادارات وجود دارد و همچنین پیگیری مصوبات کشوری که ابلاغ شده پیگیری و نظارت شود.
وی در خصوص کنترل بیماری کرونا در استان یزد عنوان کرد: همکاری بسیار خوب ادارات و اصناف را در موضوع کنترل و مهار بیماری کرونا شاهد بودیم و خوشبختانه در بحث کنترل شیوع بیماری کرونا موفق بودیم همانطور که در صحبت های ویدیو کنفرانس ریاست محترم جمهور با استاندار یزد هم به این موضوع اشاره شد.
فرماندار یزد به اصناف استان قول هرگونه همکاری را  داد و افزود: در بین مدیران کل ادارات هم این رویکرد تعامل برای رفع مشکلات ناشی از بحران  کرونا وجود دارد.
در ادامه این نشست مجید درویشی مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان یزد گفت: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر است و یک نهادی است عمومی غیردولتی که از بودجه عمومی دولتی استفاده نمی‌کند و از محل منابع حق بیمه ای که دارد باید تعهدات خودش را انجام دهد.
وی افزود: طبیعتا تمام فعالیت های این سازمان بر اساس محاسبات بیمه ای قانونی باید انجام شود و اگر قرار است کمک دولتی شود باید منابع آن مشخص شود تا ما هم بتوانیم به سایر نهادها کمک رسانی کنیم.  
درویشی اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰ درصد جمعیت کشور به عبارتی حدود ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی  هستند که این عدد در استان یزد از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری این استان بالغ بر  ۹۰۰ هزار نفر است.
وی گفت: این تعداد بیمه شده نشانگر آن است که اگر سازمان ما با حسابرسی دقیق حرکت نکند طبیعی است که بیمه شونده ها که قرار است از ما تعهدات را دریافت کنند دچار مشکل خواهند شد.
مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد گفت: این سازمان وظیفه خود می داند که همه مشکلات را باهم بنگرد البته این به معنای پاسخ منفی درمورد کمک رسانی و امداد به سایر نهادها نیست و تا جایی که قانون به ما اجازه دهد در کنار اصناف خواهیم بود.


آدرس کوتاه :