شناسه : 158459287

تعدادی ازخبرنگاران یزد از چند واحد تولیدی بازدید کردند


تعدادی ازخبرنگاران خبرگزاری ها ،روزنامه های سراسری و محلی به همراه فرماندار،معاونین فرمانداری و بخشدار مرکزی یزد از چند واحد تولیدی و صنعتی این شهرستان بازدید کردند.

تعدادی از خبرنگاران خبرگزاری ها ،روزنامه های سراسری و محلی به همراه فرماندار,معاونین فرمانداری  و بخشدار مرکزی یزد از چند واحد تولیدی و صنعتی این شهرستان بازدید کردند.
خبرنگاران در این بازدید از یک واحد صنایع روشنایی، واحد تولید فرش و واحد محصولات کنجدی بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند فعالیت های  این واحدها قرار گرفتند.
به گفته مدیرعامل واحد صنایع روشنایی، این واحد با ۱۸ سال فعالیت زمینه اشتغال ۹۲ نفر را تاکنون فراهم کرده است.
علی تقی زاده افزود: محصولات این شرکت شامل چراغ هایی با کاربردهای اداری ، صنعتی ، تجاری ، تزیینی و فضای آزاد است و در زمینه بهره وری انرژی و افزایش راندمان چراغ های تولیدی فعالیت گسترده ای دارد.
وی با بیان اینکه سالانه ۸۰ هزار عدد چراغ روشنایی در این واحد تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: محصولات این شرکت علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای همسایه هم صادر می‌شود.
همچنین خبرنگاران در ادامه از یک واحد تولید فرش و روفرشی بازدید کردند و از نزدیک در جریان تهیه و تولید این محصول قرار گرفتند.
در این واحد سالانه یک میلیون متر مربع فرش تولید و علاوه بر مصرف داخلی به ژاپن، آلمان ، روسیه ، عراق و ترکیه صادر می شود.
در این شرکت که با سرمایه گذاری هشت میلیارد تومان احداث شده است، ۹۰ نفر مشغول کار هستند.
همچنین خبرنگاران در ادامه  از یک واحد تولید محصولات کنجدی در یزد بازدید کردند که این واحد روزانه ۷۰ تن انواع محصولات کنجدی تولید می کند و علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای اروپایی، عراق ، افغانستان ، روسیه و بلاروس صادر می‌کند.
مدیر این واحد به خبرنگاران گفت: در این واحد ۷۰ نوع محصول کنجدی تهیه می‌شود و اکنون ۴۰۰ نفر در این واحد مشغول کار هستند.
محمدرضا دهقان از راه اندازی مرکز علمی کاربردی محصولات کنجدی در جوار این واحد تولیدی خبر داد و اظهارداشت: همچنین مرکز تحقیقات فناوری این محصولات در این واحد احداث می‌شود.
همچنین خبرنگاران از مرکز خدمات فناوری کسب و کار یزد هم بازدید کردند، این مرکز در سال ۹۷ افتتاح شد که در این مرکز نمایشگاه دائمی  از توانمندی‌های محصولات تولیدی و صنعتی استان به نمایش درآمده است.
گفتنی است در این بازدید علاوه بر خبرنگاران خبرگزاری ها، نمایندگان تعدادی از روزنامه های سراسری ،محلی، نشریه های محلی و هفته نامه ها حضور داشتند.


آدرس کوتاه :