شناسه : 146197113
معاون سياسي فرمانداري يزد خواستار شد؛

تشديد نظارت و كنترل بر تانكرهاي حمل فاضلاب صنعتي


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري يزد در نشست شوراي سلامت و امنيت مواد غذايي گفت: به جهت جلوگيري از رهاسازي فاضلاب صنعتي در بيابان، ضروري است نظارت و كنترل بر اين تانكرها تشديد شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ «محمدعلی جعفري» در نشست شوراي سلامت و امنيت مواد غذايي شهرستان يزد گفت: تأمین سلامت شهروندان درگرو ارتقا فرهنگ افزايش تحرك و ورزش، تغذيه مناسب و كنترل استرس است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري يزد مشاركت دهي همگان را در بهبود وضعيت سلامت الزامي دانست و افزود: اگرچه آموزش نقش بسزايي در اصلاح مصرف مواد غذایی مضر دارد اما كنترل و كاستن آن‌ها نيازمند همكاري آحاد مردم است.

وي بابیان اينكه شوراي سلامت شهرستان يزد نيز در جهت تحقق اين مهم فعاليت می‌کند اظهار كرد: اين شورا ضمن اجتماعي كردن مقوله سلامت در شهرستان، از تمامي ظرفيت نهادهاي دولتی و خصوصی براي پيشبرد سطح كيفي سلامت بهره خواهد برد.

معاون سياسي فرمانداري يزد با اشاره به برخي گزارش‌ها مبني بر رهاسازی فاضلاب در بيابان گفت: ضروري است تدابير لازم براي كنترل و نظارت تانكرهاي حمل فاضلاب صنعتي و خانگي و همچنين محل‌های تخليه آن‌ها توسط دستگاه‌های متولي انجام گيرد.

لزوم كاهش استفاده مردم از کیسه‌های نايلون در جهت حفظ محیط‌زیست و سلامت شهروندان موضوع ديگري بود كه اين مقام مسئول بر آن تأکید كرد و از هم‌وطنان خواست تا دستمال‌های پارچه‌ای را جايگزين کیسه‌های پلاستيكي نمايند.

سرپرست مركز بهداشت شهرستان يزد نيز با اشاره به اهميت جلوگيري از انتقال بيماري بين حيوانات خاطرنشان كرد: با ايجاد قرنطينه و نظارت بر ورود و خروج دام در مجتمع دامداری‌ها اين امر كنترل خواهد شد.

دكتر «سيد علی‌اکبر موسوي» بابیان اينكه يكي از علل انتشار بیماری‌های انسان و حيوان در هنگام دفن لاشه‌ها رخ می‌دهد گفت: ضروري است زميني مناسب براي دفن بهداشتي لاشه‌ها در همان مكان مجتمع تخصيص داده شود تا شيوع بیماری‌ها به حداقل كاهش يابد.

 

 


آدرس کوتاه :