شناسه : 17603203
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری یزد خبر داد:

تشديد نظارت بر واحدهاي نانوايي در شهرستان يزد


معاون برنامه ريزي‌، اداري و مالي فرمانداري از تشديد نظارت بر واحدهاي نانوايي در سطح شهرستان يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، افسانه شهابي پور در حاشيه بازديد از نانوايي هاي سطح شهر گفت: همزمان با افزايش قيمت نان، نظارت بر واحدهاي نانوايي بيش از پيش تشديد خواهد شد.

معاون برنامه ريزي، اداري و مالي فرمانداري افزود: در اين بازديد ها ناظرين مربوطه ارتقاي کيفيت و نيز رعايت استانداردهاي مورد نظر از جمله وزن قانوني، عدم استفاده از جوش شيرين و ساير افزودني‌هاي غيرمجاز، رعايت موازين بهداشتي، ساعت كاري و نرخ را مدنظر قرار خواهند داد.

وي با بيان اينكه نانوايان بايد در كلاسهاي آموزشي فني و حرفه اي شركت نمايند اظهار داشت: در طول سال جاری به منظور بالا بردن سطح کیفیت نان و همچنین آموزش نکات مهم بهداشتی کلاس های آموزشی ويژه نانوايان برگزار شده است.

شهابي پور با تأكيد به اينكه با واحدهای خبازی متخلف به صورت قانوني برخورد خواهد شد خاطر نشان كرد: مردم مي توانند تخلفات را با شماره تلفن 124 در رابطه با قیمت نان و شماره های کشوری 1490 و استانی 7245500 و پيامك 100001490 در رابطه با بهداشت نانوایی ها را به گوش مسئولین برسانند.

معاون برنامه ريزي،‌اداري و مالي فرمانداري در پايان تصريح كرد: نان بعنوان غذاي غالب مردم نقش اساسی در سبد خانوار دارد لذا یکی از ابتدایی ترین حقوق شهروندی استفاده از نان با کیفیت است که در این خصوص، متصدیان نانوایی ها باید جدیت و تلاش بیشتری داشته باشند.


آدرس کوتاه :