شناسه : 148996401
معاون سياسي فرمانداري يزد؛

تحقق عدالت درماني در كشور مبتني بر مشاركت مردم بوده است


محمدعلی جعفري در نشست تصويب دو موسسه خيريه بيمارستاني گفت: حمايت و مشارکت‌های مردمي نقشي مؤثر در جهت گسترش خدمات بهداشتي و تحقق عدالت درماني به‌ویژه در چهار دهه انقلاب اسلامي داشته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداري يزد؛ «محمدعلی جعفري» در نشست تصويب موسسه خيريه بیمارستان‌های "افشار"و "شهيد رهنمون" گفت: بهبود، جهت‌دهی و ساماندهي خدمات نيازمندان حوزه سلامت مهم‌ترین علت تشكيل مؤسسات خيريه در بیمارستان‌ها است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري يزد با اشاره به اقدامات چهل‌ساله انقلاب در حوزه‌های بهداشتي و درماني اظهار كرد: گسترش خدمات بهداشتي در طول چهار دهه انقلاب اسلامي بر كسي پوشيده نيست و مشارکت‌های مردمي نقشي بی‌بدیل در فرآيند توسعه واحدهای بيمارستاني و درماني داشته است.

وي حضور خيرين را در بهبود و ارتقاي خدمات سلامت مطلوب ارزيابي و تصريح كرد: در سال‌های پس از انقلاب، حمایت‌های مردمي و تشكيل سمن‌های سلامت‌محور در جهت تأمین و تجهيز مراكز درماني، نقشي مؤثر در ایجاد عدالت درماني و تحقق اهداف والاي جامعه پزشكي داشته است.

اين مقام مسئول افزود: تأمین هزینه‌های دارو و درمان بیماران بی‌بضاعت، بیماران خاص و نیازمند و تقویت و توسعه برنامه‌های حمایتی  از اقشار آسیب‌پذیر رويكرد ديگر این مؤسسات از بدو تأسیس بوده كه اين مهم همچنان نيازمند همراهي است.

جعفري تعامل و ارتباط بين بخشي سازمان‌های سلامت‌محور را رويكرد ديگر اين سمن‌ها برشمرد و خاطرنشان كرد: اين ارتباط می‌تواند ارتقاء سلامت در ابعاد فرهنگی، بهداشتی و درمانی را در بین آحاد مردم به دنبال داشته باشد.

نمايندگان مؤسسات خيريه نيز در صحبت‌های خود مهم‌ترین هدف تشكيل انجمن‌های خيريه درون بيمارستاني را تكميل خدمات دولت در حوزه‌هایي كه كمتر به آن‌ها توجه شده است عنوان و رويكرد خود را منطبق بر سازمان‌دهی و نيازسنجي خدمات پزشكي موردنیاز شهروندان برشمردند.

 

 






آدرس کوتاه :