شناسه : 694365
فرماندار در جع آموزشیاران نهضت سواد آموزی:

بی سوادی در یزد ریشه کن شده است.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، عزیزالله سیفی فرماندار در جمع آموزشیاران نهضت سواد آموزی شهرستان یزد اعلام کرد : بی سوادی در شهرستان یزد ریشه کن شده است.
فرماندار در جع آموزشیاران نهضت سواد آموزی:

عزیزالله سیفی در این جلسه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب عظیم که از تمامی ابعاد و به خصوص از جهت فرهنگی کشور را تحت تأثیر قرار داده گفت:در سالهای اولیه پس از پیروزی انقلاب مبارزه با پدیده شوم بی سوادی مورد توجه قرار گرفت و این مسئله آنقدر حائز اهمیت بود که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)  فرمان تشکیل نهضت سواد آموزی را در 7 دی ماه 58 صادر کردند.

فرماندار با اشاره به این مطلب که نهضت سواد آموزی تنها خواندن ونوشتن صرف نیست خاطر نشان کرد باید با گسترش سواد  و آموزش که یکی از اصول زیر بنائی توسعه هر کشور محسوب می شود افراد بی سواد جامعه را از این طریق با محیط اطراف خود که همواره در حال تغییر و تحول است آشنا کرد زیرا سواد آموزی به عنوان وسیله ای مهم برای برقراری ارتباط گسترده افراد پیرامون خود می باشد.

وی اظهار کرد : بحمدالله توانسته ایم با تلاش و پیگیری مستمر هم مسئولین در سنین 49 10 سال با 97%(صفر آماری) بی سوادی از یزد را ریشه کن کنیم.

سیفی  با تأکید به این اینکه آموزشیاران نهضت سواد آموزی به مانند مجاهدانی هستند که با سلاح دانش ایمان و بردباری به مقابله با جهل وبی سوادی پرداخته اند تصریح کرد: نهضت سواد آموزی در جهت رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی است که در این زمینه آموزشیاران نهضت سواد آموزی با یک عزم راسخ و برنامه ریزی مناسب درصدد ریشه کن کردن بی سوادی و یاری رساندن به اقشار محروم  و بی سواد جامعه از هیچ کوششی دریغ نکرده اند که این شایسته تقدیر است.

در این جلسه از آموزشیاران نهضت سواد آموزی شهرستان یزد تجلیل شد.

 

آدرس کوتاه :