برگزاري ويژه برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس

به مناسبت هفته دفاع مقدس و با میزبانی نهاد کتابخانه های عمومی استان ویژه برنامه ای همراه با نمایشنامه خوانی،خاطره گویی، سرود و تجلیل از هنرمندان برتر در محل مرکز فرهنگی دفاع مقدس با حضورمعاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار، سرپرست فرمانداري يزد، مديركل امور اجتماعي استانداري، مديركل كتابخانه هاي عمومي استان و جمعی از مسئولان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان نشست «خاطره‌گویی و نمایشنامه‌خوانی دفاع مقدس» در یزد برگزار شد نشست خاطره‌گویی و نمایشنامه‌خوانی دفاع مقدس شنبه شب (7 مهرماه) با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد، سرپرست فرمانداری یزد و جمعی از مردم و مسئولان استان و با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، در یزد برگزار شد.

در این مراسم که به منظور بزرگداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، محمدعلی طالبی، معاون سیاسی امینتی استاندار یزد؛ عباس حیدری، سرپرست فرمانداری یزد؛ فخرالسادات خامسی هامانه مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد؛ سرتیپ پاسدار محمدرضا هدایتی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان؛ حجت‌الاسلام سید محمدشریف حسینی کوهستانی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان؛ عباسعلی دانافر، مدیرکل آموزش و پرورش یزد؛ حجت‌الاسلام مصطفی گرجی، رئیس کانون فرهنگی هنری مساجد استان و جمع دیگری از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، بیان داشت: زبان هنر، بهترین شیوه برای بیان ارزش‌های دفاع مقدس و تلاش‌های خالصانه شهدا، جانیازان، آزادگان و ایثارگران است.

طالبی همچنین از دست‌اندرکاران برگزاری ویژه‌ برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس یزد قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم که با همکاری ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و کتابخانه‌های عمومی استان یزد در باغ موزه دفاع مقدس یزد برگزار شد، جمعی از هنرمندان پیشکسوت و جوان یزدی به اجرای نمایشنامه‌خوانی از کتاب «فرشته‌ای با بال‌های شکسته» پرداختند.

اصغر بمانی، از ایثارگران دوران هشت سال جنگ تحمیلی و فرهنگی پیشکسوت نیز در این آیین به بیان خاطراتی از حضور خود در جبهه‌های حق علیه باطل پرداخت.

در پایان نشست «خاطره‌گویی و نمایشنامه‌خوانی دفاع مقدس» در یزد هم از مدیران فعال در برگزاری ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس و هنرمندان شرکت کننده در برنامه‌ نمایش‌نامه‌خوانی «فرشته‌ای با بال‌های شکسته» با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.