شناسه : 158334892

برگزاري ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان یزد


به رياست معاون برنامه ريزي وتوسعه فرمانداري جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان یزدبا ارائه طرح های اشتغال روستایی توسط مدیر کلنیک کسب و کار، منابع انسانی و کارآفرینی استان برگزار شد.

به رياست معاون برنامه ريزي وتوسعه فرمانداري جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان یزدبا ارائه طرح های اشتغال روستایی توسط مدیر کلنیک کسب و کار، منابع انسانی و کارآفرینی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزددر ابتداي اين جلسه سيد علي  حسینی منش، معاون برنامه ­ریزی و توسعه فرماندار هدف از تشکیل جلسه را توسعه اشتغال، فناوری و نوآوری در حوزه روستا، توانمندسازی روستاییان و تجاری سازی کسب و کار عنوان نمود.

معاون فرمانداریزداقتصاد مقاومتی را تنها راه حل مبارزه با مشکلات اقتصادی کشور و راهکار اساسی در مقابل تحریم ها دانست.

در ادامه دکتر پورشمس مدیر کلنیک کسب و کار، منابع انسانی و کارآفرینی استان به ارائه فایل پاورپوینت در خصوص طرح­های اشتغالزایی روستایی، هوش کسب و کار، ویژگی های روستای مطلوب و ایده آل ، چگونگی خلق ارزش و ثروت در روستا، نحوه تبدیل روستای معیشتی به تجاری پرداخت و در خصوص نحوه توسعه اشتغال، فناوری و نوآوری در روستا و همچنین توانمندسازی روستاییان و چگونگی تجاری سازی کسب و کار در روستا مطالبی را عنوان و وظیفه اصلی این شرکت دانش بنیان را تسهیل­گری در زمینه اشتغال، انتقال فناوری به روستاها و کارآفرینی و رونق کسب و کار روستایی بیان كرد.

همچنين  عباسی معاون دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری از برگزیده شدن 7 طرح و ایده برتر روستایی از استان یزد در غرفه استارتاپ های نمایشگاه اخیر در تهران توسط معاونت محترم توسعه روستایی مناطق محروم خبر داد و بیان نمود: استان یزد رتبه اول در جذب تسهیلات و اعتبارات کم بهره پست بانک را در کشور دارد و این دفتر همکاری خود را درخصوص پیگیری و اخذ تسهیلات برای طرح های درآمدزا برای روستا اعلام می نماید.

در پایان وي خواستار همکاری بخشداریها و دهیاریها برای شناسایی پتانسیل روستاها و اخذ مشاوره تخصصی از جناب آقای پورشمس در جهت ایجاد کسب و کار و رونق تولید در روستاها برای حفظ جمعیت و درآمد پایدار برای دهیاریها و روستاها شد وپس از بحث وتبادل نظر پيرامون مسائل مطرح شده تصميماتي اتخاذ گرديد.


آدرس کوتاه :