شناسه : 65052188
فرماندار يزد اعلام كرد؛

برگزاري دوره هاي آموزشي ويژه همه مجريان امر انتخابات


فرماندار يزد با اعلام اينكه همه رده هاي انتخابات در دوره هاي آموزشي شركت خواهند نمود گفت: در شهرستان يزد براي سيصد نماينده فرماندار و بالغ بر 2500 عضو شعبه دوره هاي آموزشي تعريف شده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه توجيهي – آموزشي اعضاي هيأت اجرايي حوزه انتخابيه يزد و اشكذر، بخش ندوشن و دهستان سورك با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري، فرمانداران يزد و اشكذر، مديركل سياسي و انتخابات استانداري و اعضاي هيأت هاي اجرايي شهرستان هاي يزد، اشكذر و بخش هاي زارچ، خضرآباد و ندوشن برگزار شد.

" محمود شاكري شمسي " در ابتداي اين جلسه اظهار داشت: از ابتداي تشكيل ستاد انتخابات در شهرستان يزد بحث آموزش و فرا گرفتن قوانين، بخشنامه ها و دستور العمل هاي مربوط به انتخابات مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي مورد تأكيد قرار گرفته است.

فرماندار يزد  با بيان اينكه انتخابات نمود عيني مردم سالاري ديني و دموكراسي در كشور است افزود: آموزش يكي از اركان اساسي انتخابات است كه مي تواند در بهتر برگزار شدن آن نقش به سزايي داشته باشد.

وي خاطرنشان كرد: با بررسي هايي كه در دوره هاي پيشين انتخابات داشته ايم، برخي از مشكلات به وجود آمده ناشي از عدم احاطه مجريان و برگزار كنندگان انتخابات به قوانين و مقررات بوده است.

رئيس هيأت اجرايي انتخابات شهرستان يزد با اعلام اينكه همه رده هاي انتخابات در دوره هاي آموزشي شركت خواهند نمود گفت: در شهرستان يزد براي سيصد نماينده فرماندار و بالغ بر 2500 عضو شعبه، دوره هاي آموزشي تعريف شده است.

" شاكري شمسي" اضافه كرد: دوره هاي آموزشي از 13 لغايت 25 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

فرماندار يزد موضوع زمان را در بحث انتخابات مهم و ضروري دانست و تصريح كرد: افرادي كه به عنوان عضو شعبه حضور دارند بايد در كمترين زمان ممكن به سئوالات و مشكلات احتمالي پاسخ هاي مبتني بر قانون ارائه دهند.

" شاكري شمسي " در پايان حركت در مسير قانون مي تواند موضوع امانت داري از رأي مردم به عنوان حق الناس كه بارها مورد تأكيد مقام معظم رهبري بوده است محقق سازد.


آدرس کوتاه :