شناسه : 693925
فرماندار يزد:

بايد مردم نسبت به قيام امام حسين(ع) معرفت و شناخت پيدا كنند.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، در جلسه اي كه با حضور عزيزالله سيفي فرماندار ، معاون سياسي و اجتماعي فرماندار و ساير دستگاههاي اجرايي در محل فرمانداري تشكيل شد تصميمات لازم در خصوص هفته امر به معروف و نهي از منكر و مراسم عزاداري اتخاذ شد.
فرماندار يزد:

عزيزالله سيفي در اين جلسه با بيان اينكه از اول تا هفتم محرم الحرام را به نام هفته احياء امر به معروف و نهي از منكر ناميده شده است گفت: مهمترين هدف قيام امام حسين و يارانش در صحراي كربلا به پاداشتن فريضه ي مهم امر به معروف و نهي از منكر بوده است كه ما بايد با الگو پذيري از آن امام در اين راه پيش قدم باشيم تا از اين طريق سلامت اجتماعي و فرهنگي جامعه را بتوانيم تأمين نماييم.

فرماندار با اشاره به اين مطلب در طول تاريخ عزاداري مردم ديار دارالعباده يزد مورد زبانزد بوده است افزود: مردم يزد هميشه نسبت به خاندان پيامبر به ويژه به امام حسين(ع) ارادت خاصي داشته اند و با برگزاري مراسمهاي مختلف زندگي آن حضرت و يارانش را سرلوحه كار خود قرار داد ه اند.

وي در ادامه با تأكيد به اين موضوع كه سخنرانان و مداحان بايد به اصل هدف قيام عبدالله حسين بپردازند خاطر نشان كرد بايد از اشعاري و سخناني كه هيچ تناسبي به اين واقعه ي ديني  ندارد پرهيز كرد و طبق روايات و كتب معتبر به مردم كمك كرد تا نسبت به قيام سالار شهيدان شناخت و معرفت پيدا كنند. 

در ادامه جلسه در مورد ساماندهي هيئتهاي مذهبي ، موانع ترافيكي ، برگزاري مراسم هاي عزاداري و ... تصميم گيري شد.

آدرس کوتاه :