شناسه : 158405173

بازدید فرماندار یزد از موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (ع) یزد


سیدمحمد رستگاری، فرماندار شهرستان یزد از مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد بازدید و در جریان برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در این موسسه قرار گرفت.

سیدمحمدرستگاری، فرماندار شهرستان یزد از مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد بازدید و در جریان برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در این موسسه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، سیدمحمد رستگاری، فرماندار یزد صبح امروز، ۲۲ دی ماه از مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) یزد بازدید کرد.

در این بازدید که علیرضا جدیدی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری یزد، وی را همراهی می‌کرد از نزدیک در جریان برنامه‌ها و مشکلات این موسسه آموزش عالی حوزوی (سطح سه حوزه علمیه خواهران) قرار گرفت.

منصوره شاکری، مدیر مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (ع) یزد در این بازدید با اشاره به تحصیل ۱۳۰ طلبه در این موسسه اظهار کرد: تحصيل در اين مؤسسه به‌صورت حضوری و غيرحضوری انجام می‌شود كه در حال حاضر بيش از ۱۰۰ نفر به‌صورت حضوری و بيش از ۳۰ نفر به‌صورت غیر حضوری در اين مؤسسه مشغول تحصيل هستند.

وی با اشاره به راه‌اندازی اولین مرکز پژوهشی حکمت حوزه‌ علمیه خواهران استان در این موسسه گفت: این مرکز در راستای ساماندهی بهتر به مباحث و فعالیت‌های پژوهشی طلاب در این موسسه ایجاد شد و تمامی طلاب به خصوص فارغ التحصیلان علاقه مند می‌تواننداز امکانات پژوهشی و کتابخانه تخصصی آن بهره مند شوند و در پروژه‌های پژوهشی مشارکت کرده و در کار گروه‌های تخصصی مشغول به پژوهش شوند.

شاکری ادامه داد: در این مرکز پژوهشی، کارگروه‌های تخصصی در زمینه خانواده و مسایل مربوط به بانوان تشکیل شده که در راستای تحکیم و تعالی خانواده فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این موسسه تنها مرکز تخصصی در استان است که در شش رشته علوم اسلامی به آموزش طلاب خواهر می‌پردازد افزود: انتظار می‌رود برای تکمیل فعالیت‌های عمرانی ساختمان این موسسه مسئولان و خیران حمایت‌های لازم را داشته باشند.

سیدمحمد رستگاری، فرماندار شهرستان یزد نیز در این بازدید اظهار کرد: حوزه‌های علميه خواهران در اصلاح و ارتقای مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه نقش موثری را ایفا می‌کنند.

فرماندار شهرستان یزد در خصوص مباحث ارتباطی، جذب افراد در برنامه‌هایی که در شهرستان انجام می‌شود و همچنین تلاش برای جذب اعتبار قول مساعد داد.

منبع خبر : خبرگزاری ایکنا یزد

 


آدرس کوتاه :