شناسه : 700414
فرماندار یزد:

انتخابات از شاخص های اصلی تحقق حماسه سیاسی است


به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان یزد ، عزیزا...سیفی فرماندار در گفتگوی زنده با صدا و سیمای واحد یزد گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوهتر انتخابات در 24 خردادماه در شهرستان یزد اندیشیده شده است.
فرماندار یزد:

عزیزا...سیفی در این گفتگو با بیان اینکه انتخابات یکی از برکات انقلاب اسلامی برای مردم بوده است خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب اسلامی انتخاباتهای مختلفی در کشور برگزار شده است که مردم با حضور گسترده خود توانسته اند افتخار  آفرین باشند.

فرماندار با اشاره به اینکه در  24 خردادماه برای اولین بار دو انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد افزود: بی شک یکی از شاخص های اصلی تحقق حماسه سیاسی برگزاری انتخابات گسترده و پرشور است.

رئیس هیآت اجرایی شهرستان یزد اظهار داشت : مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی با درک شرایط منطقه ای و جهانی و حضور خود در پای صندوقهای رأی ضمن حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی مشت محکمی را به دهان دشمنان نظام و انقلاب خواهند زد.

وی در ادامه گفت: در استان یزد و به تبع آن شهرستان یزد همزمان با صدور دستور انتخابات از سوی وزارت کشور ستاد انتخابات شهرستان با 5 کمیته فناوری اطلاعات ، آموزش ،امنیتی ، تبلیغات و اطلاع رسانی و پشتیبانی تشکیل شده است.

فرماندار یزد با اعلام اینکه در روز انتخابات 11300 نفر از اعضای شعب , هیأتهای بازرسی , نظارت و نیروهای امنیتی و انتظامی به ستاد انتخابات شهرستان یزد همکاری خواهند کرد افزود:بحمدا... با برنامه ریزی صحیح و به موقع در ستاد انتخابات شهرستان یزد تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوهتر انتخابات در 24 خردادماه اندیشیده شده است .

عزیزا... سیفی همچنین اعلام کرد: در انتخابات گذشته شهرستان یزد توانست در استان رتبه ی نخست و در مجموع رتبه ی 18 کشور را به دست آورد که امیدواریم در این دوره از انتخابات نیز با حفظ جایگاه  در استان در سطح کشور نیز رتبه ی خود را ارتقاء بخشیم.

وی همچنین اضافه کرد: با توجه به اینکه حجم وسیعی از فرآیند انتخابات در شهرستان یزد وجود دارد خاطر نشان کرد: به همین منظور 277 شعبه اخذ رأی در شهرستان یزد در نظر گرفته شده که نسبت به دوره گذشته 8 شعبه اضافه شده است.

سیفی اظهار داشت: تا کنون 136 نفر جهت شورای شهر یزد, 21 نفر در شهر حمیدیا, 18 نفر در شهر شاهدیه و 16 نفر در شهر زارچ تأیید صلاحیت شده اند.

فرماندار یزد با توجه به تغییرات صورت گرفته در تعداد کرسی های شورای اسلامی شهرهای شهرستان افزود: شورای شهر یزد 13 نفره، شورای شهر حمیدیا 7 نفره، شورای شهر شاهدیه و زارچ 5 نفره خواهد بود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: 101 نفر برای 12 روستای بخش مرکزی و 36 نفر برای 5 روستای بخش زارچ نیز تا این لحظه تأییر صلاحیت شده اند.

رئیس هیأت اجرایی شهرستان یزد بیان کرد: روستاهای بالای 1500 نفر دارای شورای 5 نفره و زیر 1500 نفر شورای 3 نفره خواهد داشت.

سیفی در پاسخ به این سئوال که برگزاری انتخابات در شهرستان یزد به صورت مکانیزه یا نیمه مکانیزه است گفت: از 24 فرآیند انتخابات 23 فرآیند به صورت رایانه ای و مکانیزه خواهد بود و تنها اخذ رأی و شمارش آرا به صورت دستی خواهد بود.

فرماندار گفت: در این دوره از انتخابات در هیچکدام از شهرستان های استان انتخابات به صورت نیمه مکانیزه برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی سن رأی دهندگان باید 18 سال تمام باشد یعنی متولدین ما قبل 24/3/74 می توانند با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه خود در روز 24 خردادماه رأی خود را به صندق بیندازند.

سیفی در پایان با اعلام اینکه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از روز 3/3/92 آغاز و به مدت 20 روز ادامه خواهد داشت و زمان تبلیغات برای نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت 8 روز و از تاریخ 16/3/92 آغاز و تا 8 صبح روز 23/3/92 یعنی 24 ساعت قبل از زمان اخذ رآی ادامه خواهد داشت.

آدرس کوتاه :