شناسه : 699652
رئيس ستاد انتخابات استان يزد:

انتخابات، بيانگر حماسه پرشور سياسي است


به گزارش كميته تبليغات و اطلاع رساني ستاد انتخابات شهرستان يزد به نقل از خبرگزاري ايرنا، رييس ستاد انتخابات استان يزد از انتخابات بعنوان يک حماسه پرشور سياسي ياد کرد.
رئيس ستاد انتخابات استان يزد:

غلامحسين دشتي روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اين استان با بيان اينکه انتخابات يک رويداد مهم سياسي، فرهنگي و اجتماعي است افزود: اين عرصه از عرصه هاي رشد و توسعه يک کشور محسوب مي شود.
وي انتخابات را نشانه مشروعيت و مقبوليت يک نظام حکومتي دانست و گفت: در هر کشوري که انتخابات به صورت متناوب و منظم برپا ميشود نشان از بهترين نوع مردم سالاري است.

معاون سياسي امنيتي استانداري يزد در ادامه از فعاليت 25 تا 30 هزار نفر بعنوان دست اندرکار انتخابات رياست جمهوري و شوراها در استان خبر داد و اظهار داشت: مجموعا 380 شورا در اين استان تشکيل خواهد شد.
اين مسوول همچنين تعداد حوزه هاي انتخابيه را 29 حوزه اعلام کرد و با اشاره به اينکه تعداد شعب در آينده توسط هيئت هاي اجرايي مشخص خواهد شد از رسانه ها خواست نقش موثر خود در برگزاري انتخابات با شکوه را به خوبي ايفا کنند.

مدير کل سياسي و انتخابات استانداري يزد هم در اين نشست خبري گفت: استان يزد 21 شهرستان دارد که شهر يزد بعلت جمعيت بالاي 200 هزار نفر تعداد اعضاي شوراي آن از 9 نفر به 13 نفر افزايش مي يابد.
مهدي تقوايي افزود: شهر هاي اردکان و ميبد هم چون بين 50 تا 100 هزار نفر جمعيت دارند اعضاي اصلي آن 9 نفر خواهند بود ضمن آنکه در هفت شهر هم شوراي هفت نفره و در 14 شهر ديگر شوراي پنج نفره تشکيل خواهد شد.
جانشين ستاد انتخابات استانداري يزد تصريح کرد: در 18 روستاي بالاي يکهزارو 500 نفر شوراي پنج نفره و در بقيه روستاها که کمتر از اين ميزان جمعيت دارند شوراي سه نفره تشکيل مي شود.

وي از فعاليت 10 هيئت اجرايي شهرستاني و 19 هيئت اجرايي در بخشهاي استان خبر داد و اضافه کرد: تعرفه هاي انتخاباتي فردا /جمعه/ تحويل فرمانداري هاي شهرستانها خواهد شد.

فرماندار يزد نيز در ادامه اين نشست از برگزاري انتخابات اعضاي هيئت هاي اجرايي در اين شهرستان خبر داد و گفت: هشت نفر از ميان 30 داوطلب انتخاب خواهند شد.

عزيز الله سيفي افزود: در شهرستان يزد 13 نفر عضو اصلي و شش نفر عضو علي البدل انتخاب مي شوند و در شهر حميديا هم هفت نفر عضو اصلي و سه نفر عضو علي البدل برگزيده خواهند شد ضمن آنکه در زارچ و شاهديه نيز اين رقم به ترتيب پنج و دو نفر خواهند بود.

وي همچنين از تدارک 277 شعبه اخذ راي در شهرستان خبر داد که 17 شعبه آن سيار خواهد بود و يادآور شد: از 24 فرايند انتخاباتي 23 فرايند آن در استان تمام مکانيزه انجام خواهد شد و فقط اخذ راي دستي خواهد بود.
وي با پيش بيني حضور حداقل 300 داوطلب براي شوراهاي شهر و روستا در شهرستان يزد گفت: 11 هزارو 300 نفر در اين شهرستان کار برگزاري انتخابات را عهده دار خوهند بود.

آدرس کوتاه :