شناسه : 146238380
سرپرست فرمانداري يزد؛

امنيت پايدار درگرو مشاركت مردم است


عباس حيدري در نشست بررسي راهكارهاي تأمین امنيت بخش مركزي گفت: حفظ نظم و امنيت پايدار درگرو مشاركت مردم است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ نشست بررسي راهكارهاي تأمین امنيت بخش مركزي و لزوم تقويت آن با حضور حجت‌الاسلام «سيد محمدکاظم مدرسي» امام‌جمعه، سرپرست فرمانداري يزد، بخشداري و جمعي از مسئولين دستگاه‌های متولي برگزار شد.

امام‌جمعه بخش مركزي با تأکید بر اهميت نياز و حفظ امنيت در سطح جامعه گفت: ضروري است نهاد‌های نظامي و انتظامي ضمن زدودن چهره‌های منكر با معترضین به جان و مال مردم منطبق بر قانون برخورد نمايند.

حجت‌الاسلام مدرسي بابیان اينكه اكنون به لطف خدا و همكاري مناسب مردم و مسئولين امنيت پايداري در اين مناطق حكم فرماست افزود: همگان بايد تلاش كنند تا اين امنيت پايدار به احساس امنيت اطمینان‌بخش تبديل شود.

وي با اشاره به خطرات مترتب فضاي مجازي به‌ویژه بر جوانان و دانش آموزان اظهار كرد: آموزش و آگاهي بخشي به مردم در مواجه‌شدن با فضاي مجازي می‌تواند زمينه كاستن از بسياري معضلات را به دنبال داشته باشد.

سرپرست فرمانداري يزد نيز اولويت نخست مسئولين را برقراري امنيت پايدار برشمرد و گفت: برقراري امنيت كمترين خواسته مردم روستاهاي بخش مركزي بوده و تحقق اين مهم نيازمند تداوم همكاري همگاني است.

«عباس حيدري» پراكندگي و حضور اتباع بيگانه را دو چالش پيشروي تأمین امنيت مناطق روستايي يزد عنوان كرد و ادامه داد: مهاجرت گسترده به حاشيه يزد و امكانات كم دولت در اين مناطق سبب گرديده نيروهاي نظامي با دشواری‌های متعددي براي تأمین امنيت روبرو باشند.

وي بابیان اينكه در همين راستا تعداد گشت‌های شبانه افزوده‌شده است تصريح نمود: با بهره‌گیری از مشاركت مردمي و همچنين گسترش توان نيروها، امنيت روستاهاي بخش مركزي طي ماه‌های اخير رو به بهبود بوده است.

اجراي گشت‌های محله ور در جهت تقويت امنيت را ستودني دانست و افزود: طي ماه‌های آتي و با همكاري و تعامل پایگاه‌های بسيج و نيروي انتظامي اين گشت‌ها در تمامي روستاها گسترش خواهد يافت.

 

 


آدرس کوتاه :