شناسه : 701094
در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان

امام جمعه بخش مرکزی یزد بر برخورد ریشه ای با پدیده قاچاق و متخلفان تأکید کرد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین مدرسی امام جمعه بخش مرکزی ، سیفی فرماندار و دیگر اعضای در محل فرمانداری تشکیل شد.
در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان

حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در این خصوص با بیان اینکه پدیده قاچاق اثرات مخربی را به لحاظ امنیتی ، اجتماعی ، اقتصادی و ... دارد اظهار داشت: از یک سو اقتصاد کشور در سالیان گذشته با مشکلات خاصی روبرو بوده و از سوی دیگر تحریم ها نیز تأثیر خود را گذاشته است که این موارد برخورد ریشه ای با پدیده قاچاق و افراد متخلف را بیش از پیش ضروری ساخته است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: البته در زمینه مبارزه با این پدیده شوم با برخی خلاء های قانونی مواجه هستیم که باید با تشکیل کارگروهها این کمبودها قانونی شناسایی و در جهت رفع آن اقدام شود.

وی ضرورت فرهنگ سازی و تبلیغات را در کاهش قاچاق کالا و ارز را یادآور شد و خاطر نشان کرد:یکی از موارد مهم در این خصوص جمع بندی فتاوای مراجع عظام تقلید در مورد پدیده قاچاق است که می تواند تأثیرات قابل توجهی داشته باشد.

در این جلسه سیفی فرماندار ضمن ارائه گزارشی از نحوه عملکرد کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان در سال گذشته گفت: باهماهنگي و تعاملي كه ميان دستگاههاي مسئول و همچنين برنامه ريزي صورت گرفته گامهاي مناسبي براي كاهش قاچاق كالا و ارز در شهرستان برداشته شده است.

فرماندار اضافه کرد: شهرستان یزد در سال گذشته توانسته با برگزاری 12 جلسه و پیگیری و رفع مشکلات مربوط به قاچاق کالا و ارز رتبه ی برتر را در سطح استان کسب نماید.

آدرس کوتاه :