شناسه : 63030264
فرماندار يزد خبر داد:

آمادگي ستاد انتخابات براي ثبت نام داوطلبين مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي


فرماندار از آمادگي كامل ستاد انتخابات شهرستان يزد براي ثبت نام از داوطلبين پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، دهمين جلسه ستاد انتخابات شهرستان يزد با حضور فرماندار و اعضاي ستاد تشكيل شد.

" محمود شاكري شمسي " در اين جلسه با بيان اينكه از 20 آذرماه با دستور وزير كشور، فرآيندهاي برگزاري انتخابات پنجمين دوره مجلس شوراي اسلامي به صورت رسمي آغاز شده است اظهار داشت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده اسامي 30 نفر از معتمدين براي تشكيل هيأت اجرايي مشخص شده و براي تأييد به هيأت نظارت فرستاده شده است.

فرماندار يزد افزود: براساس ماده 28 و 32و36 آئين نامه اجرايي انتخابات مجلس خبرگان رهبري حداكثر تا روز چهارشنبه 25 آذرماه بايد هيأت اجرايي مجلس خبرگان رهبري تشكيل شود.

وي بر تعامل و همكاري با هيأت اجرايي و هيأت نظارت در عرصه انتخابات تأكيد كرد و گفت: هيأت هاي اجرايي و نظارت در امر انتخابات داراي نقاط مشترك بوده و تنها وجه افتراق آنها همان چيزي است كه در قانون مشخص شده است.

" شاكري شمسي " خاطرنشان كرد: قطعاً در سايه همدلي و تعامل هيأت هاي اجرايي و نظارت شاهد برگزاري انتخاباتي سالم، رقابتي و باشكوه خواهيم بود.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد با اعلام اينكه ثبت نام از داوطلبين انتخابات مجلس خبرگان رهبري از روز پنجشنبه 26 آذرماه آغاز مي شود اضافه كرد: كانديداها مي توانند مطابق با شرايط اعلام شده در آگهي ثبت نام در مدت 7 روز شخصاً و يا با معرفي نماينده به صورت كتبي در ساعات اداري به فرمانداري يزد و يا وزارت كشور مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.

" شاكري شمسي " از آمادگي كامل ستاد انتخابات شهرستان يزد براي ثبت نام داوطلبين مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي خبر داد و تصريح كرد: خوشبختانه با تدابير انديشيده شده، امكانات سخت افزاري و نرم افزاري در محل ستاد انتخابات شهرستان در نظر گرفته شده و در اين مدت با مشكلي مواجه نخواهيم بود.

فرماندار يزد در پايان خطاب به اعضاي ستاد انتخابات شهرستان يزد گفت: همه فرآيندهاي انتخابات " حق الناس " مي باشد لذا بايد مجريان انتخابات تميهدات لازم را بيانديشند تا خدشه اي به اعتماد عمومي جامعه وارد نشود، زيرا بزرگترین سرمایه اجتماعی دولت ،اعتماد مردم است که باید افزایش یابد.


آدرس کوتاه :