شناسه : 148422648
حاج حيدري:

افزايش سرانه وزشی یزد عزم جدی می‌خواهد


معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری یزد در میزگرد «بررسی وضعیت سرانه ورزشی شهر یزد» بابیان ظرفیت‌های بالاي شهرستان گفت: افزايش سرانه ورزشي و بهبود و ارتقا كمي و كيفي ورزشكاران، نيازمند عزم جدي و همگاني است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد و به نقل از ایرنا يزد؛ میزگرد «بررسی وضعیت سرانه ورزشی شهر یزد» با حضور مسئولان و کارشناسان در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی یزد برگزار و شرکت‌کنندگان بر همکاری دستگاه‌های اجرایی و خیران برای افزایش این سرانه تأکید کردند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری یزد در اين نشست گفت: هدف دولت توجه به گسترش ورزش در همه مناطق شهری و روستایی است و در این راستا کارهای بزرگی به برکت انقلاب اسلامی و سیاست‌های دولت انجام‌شده است.
«مهدی حاجی حیدری» افزود: هم‌اکنون امکانات خوبی در روستاهای یزد برای ورزش و جذب جوانان ایجادشده و ارتقا و بهبود كمي و كيفي آن جزو سیاست‌های دولت است و به همکاری و پیگیری همگان نیاز است.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها و برخی دستگاه‌های دیگر تاکنون کارهای خوبی در بخش ورزش یزد انجام داده‌اند و بدون شک باید با همکاری سایر نهادها در این راستا بیشتر تلاش کرد.
سرانه ورزشی یزد 25 سانتیمتر است
رئیس اداره ورزش و جوانان یزد نيز گفت: سرانه ورزشی شهر یزد با افزون بر 600 هزار نفر جمعیت تنها حدود 25 سانتی‌متر مربع است که باید برای افزایش آن تمام دستگاه‌ها و بخش خصوصی و خیران همراهی کنند.
«داوود فتح‌آبادی» با اشاره به اینکه سرانه ورزشی این شهر از سایر نقاط استان کمتر است ادامه داد: سرانه ورزشی در سطح کشور یک مترمربع است که در یزد فاصله زیادی با این رقم داریم.
به گفته این مسئول، توسط دولت تدبیر و امید و حمایت و پیگیری اداره کل ورزش و جوانان در چند سال اخیر برای افزایش سرانه ورزشی کارهای خوبی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان انجام‌شده است.
فتح‌آبادی گفت: هم‌اکنون در شهر یزد 77 مکان ورزشی روباز و مسقف وجود دارد که برای نخستین بار هفت سالن ورزشی در منطقه کف‌پوش آن تعویض و نوسازی و استاندارد شد.
وی اظهار داشت: تا پایان امسال 10 روستای یزد به فضای ورزشی مجهز می‌شود و همچنین تاکنون سه خانه ورزشی روستایی در خویدک، مدرسی و حسین‌آباد ریسمانی افتتاح‌شده و سه خانه دیگر راه‌اندازی می‌شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان یزد به افتتاح زمین چمن مصنوعی در مناطق مختلف اشاره کرد و بیان داشت: در سال گذشته زمین چمن در روستای شحنه افتتاح شد و در روستای مدرسی نیز هزار مترمربع فضای ورزشی در نظر گرفته‌شده که در حال آماده‌سازی آن هستیم.
فتح‌آبادی ادامه داد: سالن ورزشی روستای اکرم‌آباد که 70 درصد آن انجام‌شده و نیمه‌تمام مانده در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح و زمین چمن مصنوعی حسن‌آباد نیز به بهره‌برداری می‌رسد.
وی یادآور شد: طرح ورزشگاه محله رحمت‌آباد نیز از چمن طبیعی به مصنوعی به مساحت هفت هزار و 400 مترمربع تبدیل می‌شود که اولین زمین چمن مصنوعی استان یزد است.
این مسئول گفت: سالن بین‌المللی کوثر ویژه ورزش اسکواش در دهه فجر افتتاح می‌شود و استخر ورزشی گرد فرامرز نیز در حال بهسازی است که سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
فتح‌آبادی از فعالیت 420 باشگاه ورزشی دارای مجوز در این شهرستان خبر داد که یک‌چهارم آن‌ها مخصوص بانوان است و نقش مهمی در گسترش ورزش در بین مردم و جوانان دارد.
رئیس اداره ورزش و جوانان یزد خاطرنشان کرد: برای ارتقای ورزش با تمام ظرفیت‌های خوبی که وجود دارد باید سایر دستگاه‌های فرهنگی و ورزشی رسالت خود را درست انجام دهند.
فتح‌آبادی گفت: این اداره در قالب برنامه مدون به وظایف خود عمل می‌کند و توقع است که سایر ادارات و نهادها با جلب مشارکت بخش خصوصی و خیران بیش از گذشته در این موضوع مهم اقدام کنند.

 


آدرس کوتاه :