شناسه : 148844590
معاون عمراني فرمانداري يزد در گفتگو با ايسنا خبر داد؛

افتتاح 50 طرح عمرانی ویژه چهل‌سالگی انقلاب در یزد


معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری یزد گفت: هم‌زمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 50 طرح عمرانی ویژه دهه فجر در یزد افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ «محمدجواد آقایی» در گفت‌وگو اختصاصي با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، بابیان این‌که پس از انقلاب اسلامی اقدامات مختلفی در حوزه‌های زیربنایی، کشاورزی، خدمات و صنعت گردشگری انجام شد، اظهار کرد: این اقدامات منجر به رشد و توسعه کشور شده است.

وی با اشاره به این‌که حضور مسئولین باتدبیر عاملی مؤثر در پیشرفت کشور بوده است، افزود: این امر باعث شده در زمینه‌های مختلف شاهد پیشرفت بیش‌ازپیش کشور، به‌ویژه استان یزد شویم.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری یزد مهم‌ترین و ماندگارترین اقدام صورت گرفته در طول چهل‌سالگی انقلاب را جهانی‌شدن یزد عنوان کرد و گفت: در ادامه جهانی‌شدن ضروری است اقدامات بیشتری برای شناخته شدن یزد در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به این‌که هم‌زمان با چهل‌سالگی انقلاب اسلامی 50 طرح در زمینه‌های خدماتی، گردشگری، صنعتی، کشاورزی، عمرانی و زیرساختی به بهره‌برداری می‌رسند، تصریح کرد: این طرح‌ها بااعتباری بالغ‌بر 584 میلیارد تومان ایجادشده است.

آقایی بابیان این‌که طرح‌های افتتاحی برای 653 نفر اشتغال مستقیم و برای دو هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند، افزود: طرح‌های ملی با حضور مسئولین کشوری و سایر طرح‌ها نیز به دست مسئولین استانی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره به این‌که در حوزه کشاورزی، کشت گیاهان کم آبخواه اولویت است، گفت: با توجه به این‌که یزد با بحران آب مواجه است کشت‌های گلخانه‌ای بسیار حائز اهمیت است زیرا می‌توان در زمینه صادرات نیز فعالیت کرد.

معاون عمرانی فرمانداری در خصوص حوزه صنعت اظهار کرد: در این حوزه صنایعی که آلایندگی کمتری دارند و می‌توانند بیشترین بهره اقتصادی داشته باشند موردتوجه قرارگرفته‌اند.

وی بابیان این‌که یزد در مثلث گردشگری قرار دارد و هرساله جمعی از توریست‌های داخلی و خارجی به این شهر سفر می‌کنند، خاطرنشان کرد: در همین راستا اقدامات خوبی در زمینه زیرساختی نظیر هتلینگ، بوم‌گردی و رستوران‌های سنتی انجام‌شده تا بیش‌ازپیش شاهد حضور گردشگران شویم.

آقایی افتتاح سالن‌های ورزشی ویژه خانم‌ها و آقایان، افتتاح بناهای تفریحی و سالن کارگران را از دیگر برنامه‌های دهه فجر عنوان کرد و افزود: در کنار همه اقدامات در دستور کار، رسانه‌ها باید به بهترین شکل اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهند تا همه مردم بتوانند از این خدمات و فرصت‌ها استفاده کنند.

این مسئول در پایان بابیان این‌که باید همه اقدامات برای حفظ جمعیت روستائیان انجام شود، گفت: اگر روستاها خالی از سکنه شود همه افراد مصرف‌کننده می‌شوند بنابراین باید با حمایت از روستانشینان از این خطر بزرگ جلوگیری کنیم.

 

 
آدرس کوتاه :