شناسه : 701244
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد:

اعضای شورای شهر حرمت خبرنگارانی که صادقانه فعالیت می کنند را حفظ کنند


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، غلامحسین دشتی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد در مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر یزد بر حفظ حرمت خبرنگارانی که صداقت دارند تأکید کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد:

غلامحسین دشتی صبح امروز در مراسم تحلیف اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر یزد، اظهار کرد: ما باید به دلیل برخورداری از نظامی که با ارده و احکام الهی و پذیرش توسط مردم شکل گرفته به درگاه خداوند شاکر باشیم.

وی افزود: حوادثی که امروز در جهان می گذارد، موید این است که این تفکر اسلام ناب است که می تواند چنین نظامی را پایه گذاری کرده و به پشتوانه همراهی مردم با برگزاری چنین انتخابات هایی ادامه پیدا کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد تصریح کرد: حضور مردم و پایه گذاری این حضور در درجه اول مرهون فرمایشات و دوراندیشی های مقام معظم رهبری و در درجه دوم زحمات افرادی بود که در رابطه با برگزاری این انتخابات تلاش می کردند.

دشتی اضافه کرد: افتخار داریم بگوئیم این انتخابات در سراسر کشور توسط خود مردم انجام شد و دولت فقط بحث نظارت بر صحت برگزاری آن را به دست گرفته بود.

وی اظهار کرد: پدیده ای که در این انتخابات داشتیم، همراهی و همکاری تنگاتنگ میان مسئولان برگزاری انتخابات و نهاد های مختلف از جمله سپاه و بسیج بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد افزود: در حوزه امنیت، ناجا و سپاه و دستگاه های امنیتی فعالیت و همکاری بسیار مناسبی داشتند که سبب جلوگیری از کوچکترین تخلف و بی قانونی در برگزاری این انتخابات شد

دشتی بیان کرد: آموزش و پرورش، هیئت امنای مساجد و حسینیه ها، ادارات برق، آب، مخابرات، ثبت احوال و سایر ادارات استان نیز در این انتخابات از همراهی بسیار مناسبی با ستاد انتخابات استان برخوردار بودند.

وی افزود: استان یزد از لحاظ آی تی در کل کشور از رتبه مناسبی برخوردار بود و ما آمادگی برگزاری انتخابات به صورت کاملا مکانیزه و با استفاده از کامپیوتر را داشتیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد افزود: استان یزد شهر علم، فرهنگ، حیا و پاکدامنی از ویژگی هایی است که از گذشته در اختیار مردم قرار گرفته است.

دشتی گفت: شورای شهر از دور اول تا به الان یک روند تکاملی رو به رشد را پیموده و در این سال‌ها، نقاط ضعف این شوراها در حال برطرف شدن هستند.

وی با انتقاد از کم رنگ شدن نام و یاد شهدا در سطح شهر بیان کرد: ما باید در این شهر به گونه ای فعالیت کنیم که هر کسی وارد یزد شد، روحیه جهاد و شهادت را بتواند احساس کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد اضافه کرد: شهرهای استان نباید از شمال و جنوب یا بالا و پائین به معنای ثروتمند و فقیر داشته باشد، تمام شهروندان یزدی باید از امکانات یکسان برخوردار باشند.

دشتی تصریح کرد: شوراها امروز کانون خبر، اطلاع رسانی و مراجعه افکار عمومی هستند، شوراها باید با اصحاب رسانه ارتباط ویژه تری داشته باشند.

وی افزود: حرمت خبرنگارانی که صادقانه فعالیت می کنند باید در سطح شهر حفظ شود تا آنها نیز بتوانند به درستی در سطح شهر فعالیت کرده و فعالیت های انجام شده را به اطلاع مردم رسانده و رابطی برای رساندن مشکلات مردم به گوش مسئولان باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد بیان کرد: یاری و کمک رساندن به شهرداری یکی دیگر از مهمترین وظایفی  است که شورای اسلامی شهر بر عهده دارد، امروز یزد یکی از بهترین شهرداران تاریخ خود را در اختیار دارد.

دشتی با اشاره به خطرات ساخت و ساز های نامناسب، اظهار کرد: الان بیش از 70 درصد ساخت و سازهای غیر قانونی در سطح شهر نیازمند ارائه برنامه مناسب از سوی شورای شهر و شهرداری است تا برطرف شود.

 

آدرس کوتاه :