شناسه : 701254
نماینده ولی فقیه در استان:

اعضای شورای شهر با بهره گیری از اتاق های فکر ، بدور از مسائل سیاسی بهترین راه را برای آینده بهتر شهر ارائه کنند


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، آیت ا... محمد رضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد صبح امروز در مراسم تحلیف اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر یزد بر تشکیل اتاق فکر به منظور ارائه بهترین راهکارها تأکید کرد.
نماینده ولی فقیه در استان:

آیت ا... محمد رضا ناصری در این مراسم خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر گفت: باید کمر همت بسته و برای موفقیت شهر با تمام توان خود فعالیت کنید.

وی اضافه کرد: اعضای شورای شهر باید با بهره گیری از اتاق های فکر  و بدور از مسائل سیاسی که در آن اصحاب فکر و اندیشه حضور دارند، با شناسایی وظایف شورای شهر و نیازهای شهروندان، بهترین راه را ارائه نمایند.

امام جمعه یزد افزود: مقولات مختلفی در وظایف شورای شهر وجود دارد که اگر شورا بخواهد به درستی کار کند اولا باید حال و هوای شهر در دستش باشد ثانیا به گونه ای عمل کند که وقت کم نیاورند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: اعضای شورای شهر برای بهره برداری هر چه بهتر از وظایف خود باید فعالیت های خود را دسته بندی کرده و این فعالیت ها را به افراد متخصص در هر زمینه بپردازند.

آیت ا... ناصری با انتقاد از وضعیت شهرسازی در یزد، بیان کرد: وضعيت شهرسازی در یزد اصلا درست نیست و اگر از بالا شهر یزد را نگاه کنیم، واقعا خجالت می کشیم.

وی افزود: این وضعیت شهر نیازمند راهکاری است که باید توسط متخصصینی که در اختیار اعضای شورای شهر هستند ارائه شود تا از بدتر شدن این موضوع جلوگیری شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اضافه کرد: شهر یزد یک شهر مذهبی است و هر کسی وارد این شهر شود، اینجا را به عنوان یک شهر مذهبی و مناسب نگاه می کنند  لذا بايد هويت دارالعبادگي يزد حفظ شود.

آیت ا... ناصری با اشاره به این که خیلی از خانواده های ایرانی در ایام تعطیلات به دلیل بالا بودن امنیت اخلاقی یزد، این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، اظهار کرد: این ویژگی وظیفه ای بر دوش ما گذاشته که نمی توان آن را نادیده گرفت، یزد نیازمند سبک معماری خاص خود است و نباید سبک های جدید را بدون هیچ برنامه ای در بافت های مختلف خصوصا بافت تاریخی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: مسئله دیگر شهر یزد مسئله کم آبی است، در این زمان که ما کم آب هستیم یک سوال پیش می آید که چطور چهره شهر را پیش ببریم که با مشکل مواجه نشویم.

امام جمعه یزد افزود: یکی از گزینه هایی که در نظر گرفته می شود صنعتی کردن شهر یزد است که سبب آلودگی هرچه بیشتر یزد می شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اضافه کرد: گزینه های مختلف دیگری از جمله کشاورزی نیز مد نظر قرار می گیرند اما باید توجه داشت که یزد یک شهر با استعداد های بسیار زیاد در زمینه های علمی و فرهنگی است.

آیت ا... ناصری افزود: الان شهر یزد در هیچ چیزی شاخص نیست، موارد بسیاری هستند که ارائه خدمات به مردم در سراسر کشور توسط یزد انجام می شود اما هیچ موردی به عنوان یک شاخص مد نظر قرار نمی گیرد.

وی گفت: یکی از این زمینه ها بحث درمان است، یزد در زمینه خدمات عمومی پزشکی فعالیت های مناسبی انجام داده است، اما نتوانسته به عنوان شاخص در یکی از رشته های پزشکی خود را معرفی کند.

امام جمعه یزد افزود: این شاخص سازی به معنای آن نیست که سایر زمینه ها در نظر گرفته نشود بلکه باید در تمام زمینه ها از جمله کشاورزی تدابیر لازم اتخاذ شود.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: کشاورزی استان حتی در دورترین نقاط نیز باید مکانیزه باشد، باید تدبیری داشته باشیم كه در خشك ساليها تمام كشاورزي ما نابود نشود.

آیت ا... ناصری بیان کرد: اگر استان یزد آب نداشته باشد ما باید بتوانیم در خشکسالی فعالیت کشاورزی کنیم و با مديريت آب محصول کشت کنیم.

وی در ارتباط با وضعیت خانواده ها در استان گفت: اگر فکری در زمینه کانون خانواده نشود، تا 20 سال آینده کانون خانواده در یزد نابود خواهد شد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: امام صادق (علیه السلام) سه چیز را عامل جلوگیری از رشد انسان دانسته که یکی از مهمترین آنها، همت کوتاه است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: یکی دیگر از مقولاتی که باید به آن توجه ویژه صورت گیرد، بحث حجاب در میان مردم یزد است؛ این موضوع باید به درستی مد نظر قرار گیرد.

آیت ا... ناصری شهرت طلبی را برای اعضای شورای شهر نامناسب دانست و گفت: اعضای شورای شهر نباید وارد سیاسی بازی شوند، به دنبال شهرت نباشند و به گونه ای کار کنند که حتی اگر کسی از فعالیت های آنها اطلاع پیدا نکرد، باز هم در راستای موفقیت شهر فعالیت کند.

در اين مراسم نيز حجت الاسلام و المسلمين مدرسی امام جمعه بخش مرکزی ، دشتی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، سیفی فرماندار و جمعي از مسئولين نيز حضور داشتند.

آدرس کوتاه :