شناسه : 104143755
فرماندار يزد خواستار شد؛

استفاده از نظرات دانش آموزان در مسائل مختلف آموزش‌وپرورش


فرماندار يزد با تأكيد بر توجه به نيازها و درخواست‌های دانش آموزان و بهبود فضاي تعليم و تربيت اظهار داشت: شوراي آموزش‌وپرورش بايد از نظرات و پیشنهاد‌ها دانش آموزان براي بهبود شرايط در حوزه‌های مختلف تعليم و تربيت استفاده نمايد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، مراسم نمادين هفته شوراي آموزش‌وپرورش با حضور فرماندار يزد، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري، مديران نواحي يك، دو و زارچ آموزش‌وپرورش و جمعي از اعضاي اين شورا در مدرسه شاهد شهيد رمضان زاده برگزار شد.
« مصطفي سالاري » با گراميداشت سالروز تصويب قانون تشكيل شوراهاي آموزش‌وپرورش اظهار داشت: شوراي آموزش‌وپرورش فرصت مناسبي است تا با تشریک‌مساعی هرچه بيشتر از ظرفیت‌های قانون تشكيل شوراهاي آموزش‌وپرورش براي تحقق مشاركت و نظارت مردم در امر تعليم و تربيت، استفاده شود.
فرماندار يزد بابیان اينكه شوراي آموزش‌وپرورش به دنبال بهبود فضاي كمي و كيفي امر تعليم و تربيت در جامعه است افزود: حضور برخي از مسئولين دستگاه‌های اجرايي، نمايندگان مديران مدارس، انجمن اولياء و مربيان و خيرين و ساير نهادهاي مردمي در اين شورا نمايانگر اين مطلب است كه آموزش‌وپرورش بيش از ساير نهادها نیازمند مشارکت و همکاری همۀ اجزای نظام است.
وي خواستار استفاده از نظرات دانش آموزان در مسائل مختلف امر تعليم و تربيت شد و اعلام كرد: شوراي آموزش‌وپرورش شهرستان آمادگي دارد تا با دعوت از نماينده دانش آموزان نظرات و پیشنهاد‌ها اين آینده‌سازان را در باب موضوعات مختلف جويا شود و با برنامه‌ریزی و تمهيدات در نظر گرفته‌شده زمينه اجرايي شدن آنها را فراهم سازد.
رئيس شوراي آموزش‌وپرورش شهرستان يزد در پايان بابیان اينكه بايد مسير حضور و مشاركت مردم در عرصه‌های مختلف به‌ویژه تعليم و تربيت را هموارسازیم خاطرنشان كرد: شوراهاي آموزش‌وپرورش می‌توانند با فراهم نمودن بستر مشاركت و نظارت مردم در امر تعليم و تربيت موجب رشد ، بالندگی و شکوفایی بیش‌ازپیش جامعه شوند.

آدرس کوتاه :