شناسه : 102769709
فرماندار يزد تأكيد كرد؛

استفاده از ظرفيت سازمان هاي مردم نهاد در ريشه كن كردن بي سوادي


فرماندار يزد گفت: سازمان هاي مردم نهاد با توجه به اينكه از بطن جامعه بوده و از خود مردم تشكيل مي شود در بسياري از اقدامات توانسته اند همراه دولت بوده و دولتمردان را در رسيدگي به مشكلات مردم كمك كرده اند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه شوراي پشتيباني سواد آموزي شهرستان يزد با حضور فرماندار، معاون سوادآموزي اداره كل آموزش و پرورش استان، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري و ساير اعضاء تشكيل شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با تقدير از تلاشهاي صورت گرفته در راستاي ريشه كن نمودن بي سوادي در شهرستان يزد افزود: در سالهاي اخير بخش قابل توجهي از افراد بي سواد از نعمت سواد برخوردار گشته اند كه اميدواريم تا در آينده اي نزديك با اقداماتي كه از سوي دستگاه هاي اجرايي عضو اين شورا انجام خواهد شد شرايط موجود نيز بهبود يافت.

فرماندار يزد اضافه كرد: متأسفانه در سالهاي گذشته به دليل استقرار صنايعي كه اغلب به نيروي كار يدي احتياج داشته اند مهاجرت هايي از ساير شهرستان ها، استان ها و يا حتي برخي از كشورها به يزد صورت گرفته كه در حال حاضر مشكلاتي از جمله كندي رفع بي سوادي در مركز استان را به دنبال دارد.

سالاري براستفاده از ظرفيت سازمان هاي مردم نهاد در ريشه كن كردن بي سوادي تأكيد كرد و خاطرنشان كرد: سازمان های مردم نهاد در عرصه هاي مختلف به عنوان بازوان توانمند دولت در مسائل اجرايي هستند و قطعاٌ مي توانند به عنوان يار دولت در مبارزه با بي سوادي تأثيرگذار باشند.

وي  خواستار بسیج همگانی همه دستگاههای اجرایی مرتبط در جهت ریشه کن کردن بی سوادی در یزد شد و اعلام کرد: هم اکنون بخش قابل توجهي از جمعیت بی سوادان یزدی را اتباع خارجي تشکیل می دهند  كه ضرورت دارد روند جذب، شناسايي و سواد آموزي اين افراد را نيز با همكاري اداره كل اتباع و مهاجرين خارجي استانداري براي تسريع بيشتر در دستور كار قرار گيرد.

فرماندار در پايان با بیان اینکه برای جذب افراد بی سواد جهت سواد آموزی باید از اهرمهای تشویقی و حتي بازدارنده استفاده نمود خاطرنشان كرد: در سال 94 سياست هاي تشويقي از سوي دولت اعلام شد كه اين روند در سالهاي بعد نيز ادامه داشته است.

 
آدرس کوتاه :