شناسه : 120753687
معاون سياسی، امنيتی و اجتماعی استاندار:

استان يزد ظرفيت تبديل شدن به الگوی اجتماعی سازی سلامت در كشور را دارد


معاون سياسی، امنيتی و اجتماعی استاندار در مجمع سلامت شهرستان یزد با بيان اينكه حجم بالايی از مشاركت های مورد انتظار مردم می تواند توسط شهرداری ها سامان يابد، ‌گفت: استان يزد از ظرفيت تبديل شدن به الگوی اجتماعی سازی سلامت در كشور برخوردار است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداری یزد به نقل از روابط عمومی استانداري يزد، روز شنبه ١٢ خردادماه مجمع سلامت شهرستان يزد با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار،‌ فرماندار یزد و اعضاي اين مجمع در فرمانداري يزد برگزار شد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در اين نشست بيان كرد: خوشبختانه رويكرد اجتماعي سازي موضوع سلامت به عنوان يک راهبرد در سياست ها و برنامه هاي دولت تدبیر و امید درحال پيگيري است و از سوي وزارت بهداشت نيز اقدامات خوبي در چند سال گذشته مبتني بر اين موضوع صورت گرفته است.

«محمدعلي طالبي» افزود: امروزه موضوع سلامت از مولفه هاي مختلفي متاثر است زيرا از يک سو بستر سلامت، حاصل تلاش و مسئوليت پذيري دستگاه هاي مختلف است ‌و از سوي ديگر مشكلات مي تواند ناشي از كم كاري و يا ضعف بخش هاي گوناگون باشد.

طالبي ادامه داد: وقتي از مجمع سلامت استان صحبت مي كنيم يعني مي خواهيم تمام ظرفيت ها را به خدمت بگيريم و از طرفي در اين جريان نقش مردم به عنوان عامل اصلي بايد به بازي گرفته شود.

وي خاطرنشان كرد: در بسياري از برنامه ها فضای مشارکت را براي مردم فراهم نكرده ایم و به ديد رقيب به آنها نگاه شده است اما در موضوع اجتماعي شدن سلامت بايد زمينه مشاركت مردم را در قالب سمن ها فراهم كنيم و در اين رابطه تجربه هاي خوبي را براي استان شاهد بوده ايم.

معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: در نقاط مختلف دنيا ، بخش سلامت زير مجموعه شهرداري ها و شوراها فعاليت مي كند، اگر چنين شرايطي در كشور فراهم نيست حداقل اين انتظار مي رود كه ‌این نهادها سهم بسزايي در حوزه سلامت ايفا كنند زيرا حجم بالايي از مشاركت هاي مورد انتظار مردم مي تواند توسط شهرداري ها سامان يابد.

طالبی در پايان سخنان خود بيان كرد: استان يزد ظرفيت تبديل شدن به الگوي اجتماعي سازي سلامت در كشور را دارد و درحال حاضر نيز يزد بر اساس شاخص هاي سلامت در رديف بهترين هاي كشور محسوب مي شود پس با تكيه براين پتانسيل مي توانیم نقش آفريني هاي ارزشمند ديگري را نيز در این حوزه شاهد باشيم.

 

 
آدرس کوتاه :