شناسه : 693183

استاندار سيستان و بلوچستان در معيت فرماندار از بافت تاريخي شهرستان يزد بازديد كرد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، علي محمد آزاد استاندار سيستان و بلوچستان در معيت عزيزالله سيفي فرماندار و مدير كل ميراث فرهنگي و صنايع دستي استان از بافت تاريخي شهرستان يزد بازديد كرد.

استاندار سيستان و بلوچستان با بيان اينكه مردم ايران بايد به پيشينه ي تاريخي خود افتخار كند افود ميراث فرهنگي كه از گذشتگان بجاي مانده نماينگر تمدني با شكوه از ايران باستان بوده است كه اين وجه تمايز ايران با ساير كشورها مي باشد.

علي محمد آزاد تلاشهاي ميراث فرهنگي را در مرمت واحياء خانه هاي قديمي و محله هاي قديمي را در يزد ستود و تصريح كردد تبديل خانه هاي تاريخي به مراكز گردشگري و مخصوصاً ايجاد هتل و رستوران با همان بناهاي تاريخي بسيار جذاب و ديدني است.

فرماندار يزد نيز با اشاره به اينكه طي چند سال گذشته تلاشهاي زيادي جهت ساماندهي بافت تاريخي شهرستان يزد شده است خاطر نشان كرد يزد به عنوان يك شهر تاريخي  اسلامي از ظرفيت بالايي در جذب گردشگران داخلي و خارجي در بين شهرستانها و استانهاي ديگر در سطح كشور برخوردار است.

اضافه مي شود، استاندار سيستان و بلوچستان علاوه بر بافت تاريخي از مسجد جامع يزد ، بقعه 12 امام، زندان اسكندر ، خانه لاريها ، مجموعه اميرچخماق بازديد و از چند پروژه مرمتي در بافت تاريخي كه در حال انجام بود از نزديك آشنا شد.

آدرس کوتاه :