شناسه : 699612

از اول آذر صورت مي گيرد؛ ايجاد فرصت جديد براي ورود يا اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد...

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به مرحله جدید اجرای طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها، گفت: سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار از یکم آذرماه برای اصلاح و یا ورود اطلاعات جدید به مدت 45 روز فعال می‌شود.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان طبس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،'عادل آذر' روز یکشنبه در نشست خبری که در مرکز آمار ایران برگزار شد، افزود: ثبت نام شدگان سال 87 با درج شماره ملی و کد رهگیری می‌توانند وارد سامانه شوند و اطلاعات اقتصادی خانوار خود را اصلاح و یا تکمیل کنند.
وی ادامه داد: ثبت نام شدگان اردیبهشت 89 نیز با درج شماره ملی و رمز عبور می‌توانند به این سامانه وارد شده و اطلاعات خود را اصلاح و یا تکمیل کنند.
وی تاکید کرد: در صورتی که سرپرست خانوار، کد رهگیری یا رمز عبور خود را فراموش کرده باشد باید از پانزدهم آذرماه امسال به بعد به سامانه مراجعه کند. نحوه ورود این افراد در فرصتی دیگر اعلام خواهد شد.
آذر با اشاره به خانوارهایی که تاکنون به هیچ عنوان ثبت نام نکرده‌اند، گفت: خانوارهایی که تاکنون ثبت نام نکرده‌اند با ورود به سامانه می‌توانند کلیدی که برای این امر طراحی شده را فعال کنند و رمز عبور برای خود تعریف و سپس اطلاعات اقتصادی خانوار خود را وارد کنند.
رئیس مرکز آمار ایران یادآور شد: در آخر هر هفته(در فرآیند 45 روزه یادشده)فایل مرکز آمار نهایی می‌شود و اطلاعات آن در اختیار وزارت رفاه قرار می‌گیرد.
به گفته آذر سامانه مرکز آمار ایران هم برای تصحیح اطلاعات خانوار(از نظر ازدواج، طلاق، تولد و مرگ)و هم برای ورود اطلاعات جدید خانوار طراحی شده است.

اصلاح اطلاعات خانوار
این مقام مسئول در خصوص آخرین اطلاعات خانوار که در سایت مرکز آمار ایران تصحیح شده است، گفت: دو میلیون و 272 هزار واقعه تولد، 509 هزار واقعه فوت و یک میلیون و 566 هزار واقعه ازدواج و طلاق در سامانه این مرکز درج شده است.
وی تعداد افرادی که تاکنون ثبت نام کرده‌اند را 68 میلیون و 420 هزار نفر ذکر کرد و گفت: تاکنون 20 میلیون خانوار در سامانه مرکز آمار ایران ثبت نام کرده‌اند.
وی تاکید کرد: خانوارهای جدیدی که براثر ازدواج تشکیل می‌شوند حتما باید پیش از ورود اطلاعات جدید، اطلاعات قبلی خود که در خانوار پدری ثبت شده است را حذف کنند. پسر و دختر جدیدی که ازدواج کرده‌اند باید هر دو در خانوارهای قبلی خود این مهم را اصلاح کنند.
آذر با اشاره به راستی آزمایی خانوارها گفت: راستی آزمایی اطلاعات هویتی خانوارها نشان می‌دهد 99.5 درصد این اطلاعات، مبتنی بر واقعیت است.
به گفته وی 14 پایگاه نظیر راهبر ناجا، سازمان ثبت احوال، وزارت علوم، بانک کارکنان دولت، بیمه خدمات درمانی و تامین اجتماعی، اداره پست، بانک مرکزی، سازمان خصوصی سازی، وزارت رفاه، کمیته امداد، سازمان بهزیستی، پایگاه املاک مستغلات وزارت بازرگانی و بنیاد شهید وظیفه راستی آزمایی اطلاعات را برعهده دارند.
آذر یادآور شد: همچنین در سایت www.amar.org. ir راهنمای تکمیل پرسشنامه طراحی شده است و خانوارهایی که در پر کردن پرسشنامه مشکل دارند می‌توانند از طریق این وبگاه ، نحوه ورود اطلاعات را فرا بگیرند. این وبگاه هم اکنون فعال است.
رئیس مرکز آمار ایران تاکید کرد: بهتر است خانوارها حتما شماره تلفن همراه خود را در سامانه اطلاعات اقتصادی خانوار وارد کنند تا از این طریق در صورت بروز هرگونه مشکلی این مرکز از طریق پیام کوتاه، خانوارها را مطلع کند.
آذر اعلام کرد: خانوارها می‌توانند از یکم آذرماه از طریق سایت yaraneh.amar.org.ir
اطلاعات اقتصادی خود را وارد کنند.
وی گفت: همچنین شماره پیامک 300000 برای مطلع شدن از اینکه سرپرست خانوار چه کسی است در اختیار مردم است.
وی اظهار داشت: شماره تلفن 8587-021 به طور شبانه روزی پاسخگوی مردم است تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانند از طریق این تلفن نسبت به رفع آن، اقدام کنند.

آدرس کوتاه :