شناسه : 159456761

اخبارکوتاه از جلسات فرمانداری یزد در هفته جاری


هفته جاری پیرامون اربعین حسینی،ساماندهی اتباع ومهاجرین خارجی ،اشتغال و سرمایه گذاری، سلامت و امنیت غذایی شهرستان، مسائل و مشکلات شهر شاهدیه و منطقه حسن آباد و سالن ورزشی روستای دهنو و.... درفرمانداری یزدنشست های تخصصی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمد شجاعان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد با فرماندار یزد در محل فرمانداری دیدار کرد.
سید محمد رستگاری فرماندار یزد در این دیدار گفت: فراهم آوردن امکانات لازم به منظور خود اتکا نمودن افراد و خانواده های مورد حمایت و سایر نیازمندان از طریق ایجاد اشتغال و اعطای تسهیلات مورد نیاز از اهدافی است که در شهرستان یزد به دنبال آن هستیم.
با حضور سيد مسعودعظيمي معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری وفرماندار یزد جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان باموضوع بررسی نحوه تخصیص تسهیلات تبصره 18 واشتغال پایدار روستایی در شهرستان و بررسی نحوه وچگونگی تخصیص تسهیلات تبصره 18 به واحدهای متقاضی برگزارشد .
 همچنین جلسه ستاداربعین حسینی باحضورمحمدصادق طهماسبی مدیرکل پدافندغیرعامل وعلیرضا جدیدی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری یزددرمحل سالن ولایت فرمانداری یزد تشکیل شد .
در این جلسه با توجه  به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا که امسال مراسم پیاده روی اربعین برگزار نمی‌شود بربرگزاری سایر فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی مورد تایید ستاد تاکید شد .
درادامه جلسات ستاد ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان روز سه شنبه هشتم مهرماه به ریاست سید محمد رستگاری فرماندار یزد؛جلسه کمیته آموزشی و همبستگی اجتماعی با دستورکاربحث و برنامه ریزی در خصوص نحوه برگزاری کلاسهای آموزشی مرتبط با اتباع مجاز برگزارشد و در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ گردید
همچنین با حضور فرماندار یزد و برخی از مسئولین فرمانداری و ادارات شهرستان جلسه با معتمدین محلی شهر شاهدیه انجام شد و در این نشست معتمدین محلی به بيان مشكلات و دغدغه‌هاي شهر شاهدیه  پرداختند و سید محمد رستگاری فرماندارومسئولین حاضرقول مساعد دادند مسائل ومشکلات مطرح شده را تا حد امكان پي‌گيري و برطرف  نمايند.علاوه بر آن نشست پیرامون مسائل اجتماعی و امنیتی منطقه حسن آباد درمحل فرمانداری یزد برگزارشد .
به مناسبت هفته دفاع مقدس نشستی با حضور فرماندار یزد و همکاران مجموعه فرمانداری برگزار ودر این نشست سرهنگ مشهدی بافان خاطراتی از دفاع مقدس را بیان کرد وهمچنین در این جلسه  از ایثارگران ،جانبازان و آزادگان فرمانداری یزد تجلیل شد .
در حوزه معاونت امورعمرانی فرمانداری جلسه هماهنگی به منظور ساخت مقبره شهید مدفون در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) ونیز جلسه ای با حضور فرماندار یزدبه منظور تعیین و تکلیف زمین جهت احداث سالن ورزشی روستای دهنو برگزارشد.
همچنین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با دستور کار رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بازگشایی مدارس برای مقابله با بیماری کرونا ومراسم اربعین حسینی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در راستای مقابله با بیماری کرونا تشکیل  شد ومصوبات لازم اتخاذ گردید .


آدرس کوتاه :