شناسه : 153436165

احیای و ترویج ارزش‌های انسانی رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است


نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی دچار خمودی و رکود نخواهد شد؛ زیرا رمز ماندگار انقلاب اسلامی، احیای ارزش‌های انسانی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، حضرت آیت‌الله ناصری در آخرين جلسه شورای اداری فرمانداري يزددر سال 97 خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی پس از نظام سازی دچار رکود و خمودی نشده است و نمی‌شود؛ زیرا پایه حرکت انقلاب بر اساس فطرت الهی است و رمز ماندگاری آن، احیای ارزش‌های انسانی است؛ درحالی‌که احزاب و مکتب‌های غیردینی دنیا بر پایه مادیات بنیان شده است و سست‌عنصر و نیازمند به تغییر و تجدید هستند؛ زیرا زیربنای آنان مسائل مادی است و ماده و هر آنچه در دنیا قرار دارد ذاتاً فانی و فروپاش است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: در مقابل، انقلاب اسلامی بر اساس فطرت انسانی استوار است و مفاهیم ارزشمندی مانند عدالت، استقلال، اخلاق، آزادی، برابری و ایمان، هیچ‌گاه در جامعه‌ای کهنه و فرسوده نمی‌شود و همه جوامع آن‌ها را قبول دارند.

وی تأکید کرد: ممکن است افرادی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دچار تزلزل و اشتباه شوند که قابل‌رفع است اما اصل انقلاب و ریشه آن تغییرپذیر نیست و بر اساس ارزش‌هایی پایه‌ریزی شده است که هیچ‌یک کشورهای دنیا نمی‌توانند آن‌ها را تغییر دهند و اگر یکی از اصول انقلاب را تغییر دهیم به معنای آن است که یکی از ارزش‌های انسانیت را زیر پا گذاشته‌ایم و این برخلاف فطرت وجودی ما است.

ناصری افزود: اگر نظام سلطه و استکبار جهانی بر ما مسلط شود، عزت و استقلال ایران از بین خواهد رفت. کشوری مانند عربستان سعودی باوجود خوش‌خدمتی و نوکری برای آمریکا و غرب و حمایت مالی و بذل و بخشش نفت، همواره از سوی آن‌ها مورد تحقیر و اهانت قرار می‌گیرد و عزت و شوکت این کشور در رابطه با غرب از بین رفته است.

وی بابیان اینکه آل سعود آینه تمام نمای دوران سیاه پهلوی است اظهار داشت: انقلاب، با حفظ استقلال و کرامت مردم و اجرای عدالت و انسان‌مداری؛ همچنین حمایت از مظلوم و محروم توانست الگوی کاملی در سیاست ارائه دهد و کسانی که تحلیل‌های غلط و غرض ورزانه غرب مبنی بر جدایی دین از سیاست را تکرار می‌کنند، ماهیت انقلاب را نمی‌شناسند و اهل اندیشه و فکر نیستند.

امام‌جمعه استان یزد بیان کرد: مبادی حکومت استبدادی، ظلم و ستم، به‌هم‌ریختگی حکومت و سلطنت‌طلبی، چپاول است و اگر کشوری با آن‌ها در این مسائل همراهی نکند از سوی آن‌ها محکوم‌به نابودی است؛ این در حالی است که انقلاب رابطه‌ای مسالمت‌آمیز با دیگر کشورها و جامعه بشریت دارد؛ زیرا مبتنی بر دین خدا است و تمام انبیاء الهی و ائمه اطهار (ع) برای ایجاد انقلابی دینی و الهی جان‌فشانی کردند؛ بنابراین باید در حفظ انقلاب اسلامی کوشا باشیم.

این مسئول افزود: اگر مسئولان صادقانه تلاش کنند و با مردم روراست باشند مردم نیز می‌پذیرند اما در برخی مسائل مسئولین یا کوتاهی می‌کنند یا از عهده مسئولیت‌ها بر‌نمی‌آیند و مردم نیز با این اهمال کنار نمی‌آیند.

ناصری همچنین ادامه داد: در بررسی‌های جهانی، ایران جزو کشورهایی است که از منابع طبیعی، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود استفاده نکرده‌اند و استعدادهای بالقوه را ضایع کرده‌اند. در دهه چهلم انقلاب باید این کمبودها جبران شود و با تحقیق و پژوهش، خودکفایی، حفظ منابع طبیعی و منابع مالی تحقق یابد، زیرا جامعه‌ای که بر اندیشه و پژوهش استوار نباشد جامعه‌ای عقب‌مانده است.

وی اضافه کرد: روش غلط تحصیل و عدم یادگیری مفاهیم توسط دانش آموزان، دانشجویان و نیز سطحی‌نگری در علم‌اندوزی و روی‌گردانی از نوآوری و پژوهش دیکته شده انگلیس است. دین زدایی از مدارس شروع‌شده است. عدم تعهد جوانان نسبت به خود، جامعه و خدا و تلاش برای منافع شخصی سوغات غرب است که در فضای مجازی مورد تبلیغ و ترویج قرار گرفته است.

 


آدرس کوتاه :