شناسه : 698162
فرماندار يزد خبر داد:

اجتماع بزرگ عزاداران حسيني در روز هشتم محرم


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، جلسه هماهنگي اجتماع بزرگ عزاداران حسيني با حضور مسئولان دستگاههاي مختلف در فرمانداري تشكيل شد.
فرماندار يزد خبر داد:

عزيزا...سيفي در اين جلسه ضمن عرض تسليت ماه محرم  گفت: فلسفه قیام امام حسین(ع) و يارانش امر به معروف و نهی از منکر بود و امروز مهم ترين وظيفه ما بسط و گسترش این فريضه الهی در جامعه مي باشد.

فرماندار با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي ايران  از نهضت عاشورا تأسي گرفته است خاطر نشان كرد رمز پيروزي و موفقيت انقلاب اسلامي اين است كه با نهضت عظيم امام حسين (ع) يك ارتباط و وابستگي دارد و توانسته در مقابل زياده خواهي مستكبرين ايستادگي كند و  عزت و سرافرازي را براي ايران اسلامي به ارمغان آورد.

سيفي در بخشي ديگر با تأكيد به اينكه يزد به عنوان حسنيه ايران ملقب گشته است تصريح نمود: در همين راستا با تلاشهاي صورت گرفته در روز  جمعه مورخ هشتم ماه محرم اجتماع بزرگ عزاداران حسيني را با حضور عموم مردم و هيأتهاي مذهبي شهرستان شاهد خواهيم بود.

وي افزود: هيأتهاي مذهبي از چهارراه سيد مصطفي خميني حركت خود را آغاز مي كنند و در تكيه اميرچخماق (چهارراه شهدا) اجتماع خواهند كرد.

فرماندار اظهار داشت اين مراسم از ساعت 15 شروع و تا اذان مغرب و عشا ادامه دارد

وي همچنين گفت:اين مراسم بصورت مستقيم ازچند شبكه تلويزيوني پخش خواهد شد.

سيفي از عموم مردم دارالعباده و دارالعلم يزد دعوت كرد تا با حضور گسترده خود دراين مراسم اوج ارادات خود را به سرور و سالار شهيدان اعلام دارند.

 

آدرس کوتاه :