شناسه : 699092
فرماندار يزد:

آب انتقالی به یزد ،صرفا به گلوی تشنه مردم یزد می رود


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد به نقل از خبرگزاري ايرنا، عزيزا...سيفي فرماندار گفت :قطع خودسرانه آب انتقالی به یزد در حالی صورت گرفته است كه آب انتقالی به یزد صرفا به گلوی تشنه مردم یزد می رود و شایعه استفاده در بخش كشاورزی و گلخانه ها بشدت تكذیب می شود.
فرماندار يزد:

عزيزا... سیفی در این باره در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با ایراز تأسف از قطع آب انتقالی به یزد ، درباره شایعات مربوط به انتقال بیش از حد آب به یزد گفت:در این مدت هرگز بیشتر از 55 میلیون مترمكعب آب به استان یزد منتقل نشده و این میزان كمتر از مقداری است كه برای یزد تخصیص یافته است.

وی تأكید كرد: این در حالی است كه مجوز انتقال آب به یزد 98 میلیون متر مكعب بوده است .

سیفی با اشاره به اینكه یزد از نظر مخازن آب شیرین محدود است و با این روند با مشكل جدی مواجه خواهیم شد، خاطرنشان كرد: در حال حاضر با توجه به رو اتمام بودن ذخیره آب یزد ،بی آبی شدید ،و شوری آب استان و بویژه شهر یزد را با مشكل مواجه كرده است .

فرماندار یزد همچنین با بیان اینكه در این چند روز بیش از هزار تماس مردمی درباره استمداد برای حل مشكل بی آبی داشته ايم ،افزود : در حال حاضر در 50 نقطه از شهر یزد تانكرهایی برای استفاده مردم و تامین آب شرب مستقر شده است كه می توانند آب مصرفی را از آنها تأمین كنند .

سیفی ادامه داد: منطقه هایی همچون آزادشهر و امامشهر با جمعیت بالایی كه دارد بشدت تحت تأثیراین كم آبی های قرار گرفته كه امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته در استان با مسئولان وزارت نیرو و تشكیل ستاد بحران انشاءاله این مشكل بزودی مرتفع و جریان انتقال آب به یزد از سر گرفته می شود.

وی گفت: وجود منابع ، معادن و ذخایر خدادادی به عنوان سرمایه ملی و انفال است كه باید در جهت توسعه و آبادانی ایران اسلامی عزیز استفاده شود و هیچ كس حق ندارد جلوی حق قانونی و شرعی بخشی از ایران اسلامی را بگیرد و این حركت عده ای به علت عدم آگاهی است كه جای تأسف دارد و انتظار می رود مسئولان اصفهان به خوبی آن را مدیریت كنند.

فرماندار یزد اظهار امیدواری كرد تا با برقراری امنیت مسیر خسارت دیده خط انتقال آب از طرف مسئولان اصفهانی عملیات بازسازی تأسیسات هر چه سریعتر آغاز شود.

وی در پایان از مردم شریف دارالعباده یزد خواست تا با صرفه جویی و مصرف آب شرب همگام با مسئولان تا رفع این مشكل همكاری لازم بعمل آورند .

آدرس کوتاه :