شناسه : 695055
فرماندار یزد:

کتاب و کتابخوانی در توسعه پایدار جوامع تأثیر گذار است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، عزیزالله سیفی فرماندار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یزد تأکید کرد: لازمه رسیدن به توسعه پایدار افزایش سرانه مطالعه در کشور است.
فرماندار یزد:

عزیزالله سیفی دراین جلسه با اشاره به اینکه اهمیت کتاب و کتابخوانی در توسعه پایدار جوامع بر کسی پوشیده نیست خاطر نشان کرد امروزكتاب و كتابخواني در فرآيند توسعه فرهنگي و اجتماعي جوامع، از اهمیت بالایی برخوردار است كه بدون آن، ‌امكان دست‌يابي به توسعه و پيشرفت مطلوب وجود ندارد.

فرماندار با بیان اینکه وجود فضای مناسب در افزایش سرانه مطالعه هر کشور مهم می باشد افزود کتابخانه ها به عنوان یک مرجع فرهنگی شناخته می شوند که باید با تجهیزد آنها به امکانات به روز و مدرن زمینه مناسب را برای  ايجاد علاقه به مطالعه و تحقيق در افراد جامعه ایجاد نمایند.

سیفی اظهار نمود: در این زمینه تلاشهای خوبی در این چندین سال صورت گرفته است و کتابخانه های عمومی شهرستان یزد به امکانات خوبی مجهز شده اند.

وی بیان نمود: کتاب به عنوان یک عنصر اصلی و تأثیرگذار در آن مطرح باشد و والاترین جایگاه را در همه نهادهای فردی و اجتماعی از آن خود سازد.

در ادامه اعضای انجمن کتابخانه از بخشهای مختلف کتابخانه فرخی یزدی بازدید نمودند.

در این بازدید رفیعی رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان یزد گزارشی از اقدامات انجام شده و ایجاد فضای های مناسب از قبیل ایجاد محیط مناسب برای کودکان ، بخش ارتباط با فضای مجازی و ... داد.

سیفی در این بازدید قول مساعد تا مقدمات گسترش فضای این کتابخانه به زودی فراهم شود.

 

آدرس کوتاه :