شناسه : 158822048

فرماندار یزد بارییس وکارکنان هلال احمر شهرستان یزد دیدار و گفتگو کرد


فرماندار یزدگفت: بهترین و کار آمد ترین راه برای پوشش کاستی ها در زیرساختها، بی گمان بالابردن سطح کمی و کیفی آموزشهای مقابله با بحران برای تمام طیفهای مردمی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، «سید محمد رستگاری» فرماندار یزد به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر، با مسئولین هلال احمر شهرستان یزد دیدار و گفتگو کرد. وی با تبریک روز جهاني صليب سرخ و هلال احمر، ازخدمات و تلاشهای  امدادگران در جمعیت هلال احمر شهرستان یزد تقدیر و تشکر نموده و اظهار داشت: خدمت بی منت به مردم و تلاش در جهت برقراری تفاهم، دوستی و صلح پایدار میان ملت ها و انجام اقدامات بشر دوستانه، امدادی و عام المنفعه، ردای پر افتخاریست بر دوش خدمتگزاران صدیق و خداجوی جمعیت هلال احمر و بی شک ثمره عمر هر انسان لحظاتی است که در خدمت خلق خدا سپری می شود و آنها که در این راه گام بر می دارند ماندگار می مانند.
رستگاری در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به عینیت فعالیت های داوطلبانه و همه جانبه هلال احمر در شهرستان فارغ از هر مسئله سیاسی و حزبی و حفظ ماهیت وجودی این ارگان و موفقیت بالایش در جلب اعتماد مردمی، افزود؛ بی تردید حوادث کم نظیر و پرشمار در سال 98وسال جاری بویژه ایام شیوع ویروس کرونا ، دوران متفاوت از حیث  اهمیت عملکرد شما را رقم زد که قطعا همت و زحما تتان فراموش ناشدنی خواهد بود .
رئیس ستاد بحران شهرستان یزد  به خاطر ضعف محسوس زیر ساختها در مواقع بحران ابراز نگرانی کرد و اولین، بهترین و کار آمد ترین راه برای پوشش این کاستی ها را بالابردن سطح کمی و کیفی آموزشهای مقابله با بحران برای تمام طیفهای مردمی دانست و  به عنوان مثال از جمله این آموزشهای خوب که تا کنون اثربخشی خوبی داشته به مانور زلزله در مدارس اشاره کرد.
وی در پایان بر پررنگ تر شدن هر چه بیشتر تعاملات این ارگان با سایر دستگاه های اجرایی تاکید کرد و کمتر کردن موازی کاریها با تاکید بر هماهنگی بیشتر نه بازدارندگی های چالش برانگیز سیستمی را امری ضروری برشمرد و اعلام آمادگی کرد تا چنانچه هلال احمر شهرستان یزد برای پیشبرد اهداف عام المنفعه خود علی الخصوص در مواقع بحران به رایزنی با خیرین یا ارگانها نیاز داشت شخصاً موضوع را بررسی و پیگیری نماید.
شایان ذکر است در پایان این دیدار از رییس وکارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان یزد بااهدای لوح تقدیر تشکر وقدردانی بعمل آمد.


آدرس کوتاه :