شناسه : 701724

فرماندار يزد:مردم باید نقشی محوری در آموزش و پرورش داشته باشند


فرماندار یزد گفت: بر ضرورت حضور محوری و اساسی مردم در آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: این سازمان را نمی توان بدون مردم اداره کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان یزد، عزیزالله سیفی، فرماندار یزد،  در نشست خبری با خبرنگاران استان که به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش در سالن کنفرانس آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد، اظهارداشت: بیش از 92هزار دانشجو و تعداد بسیار زیادی از اتباع بیگانه در یزد مستقرند که در فرهنگ استان تاثیرگذار هستند بنابراین باید خود را برای عدم پذیرش تاثیر منفی از فرهنگ های بیگانه و حفظ فرهنگ غنی دارالعباده آماده کنیم.

وی با اشاره به دور سوم سفر هیئت دولت به استان با رویکرد فرهنگی، تصریح کرد: سفر سوم هیئت دولت به استان مصوبات فرهنگی بسیاری در 9محور و رویکرد برای استان به ارمغان آورد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد، با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم استقبال از رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: حضور پرشور و باشکوه مردم در مراسم استقبال، بیانگر مردمی بودن نظام و همراهی مردم با این انقلاب است.
 

وی ادامه داد: مردم هر کجا که احساس کنند به حضور آنان نیاز است حضور چشمگیری خواهند داشت و تصویب بیش از 260 مصوبه و ده ها طرح و برنامه در رشد و توسعه استان تاثیرگذار است.
 

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد، با بیان اینکه نمی توان این سازمان را بدون مردم اداره کرد، گفت: مردم باید نقشی اصلی و اساسی در آموزش و پرورش داشته باشند و شورای آموزش و پرورش نشانی از حضور مردم در همه جای آموزش و پرورش دارد.
 

سیفی با اشاره به تشکیل 161 نشست شورای آموزش و پرورش، تصریح کرد: در سال جاری 12 نشست شورای آموزش و پرورش برگزار  و بیش از 55 مصوبه برای شهرستان یزد تصویب شده است.
 

وی با اشاره به کسب رتبه دوم این شورا در استان یزد، گفت: تصویب کمیته های کارشناسی از مهم ترین مصوبات شورای آموزش وپرورش در سال جاری بوده که نتایج خوبی را به ارمغان آورده است.
 

فرماندار یزد یادآور شد: مشارکت مردم در تصمیم گیری و تصمیم سازی برای آموزش و پرورش، تمرکز زدایی، مهار افت تحصیلی، نظارت عمومی بر آموزش و پرورش و رفع تنگناها از مهم ترین اهداف تشکیل شوراهای آموزش و پرورش است.
 

سیفی، با اشاره به طرح هدفمدی یارانه ها، تصریح کرد: نرخ کرایه ها با توجه به آنالیزهای کمیته حمل ونقل و سوخت از جمله کرایه سروس های مدارس بیشتر از 15درصد افزایش ندارد واین موضوع در سطح یزد دقیقا اجرا می شود.
 

فرماندار یزد به سوخت مدارس اشاره کرد و اظهارداشت: وزارت آموزش و پرورش در این زمینه وارد شده است و اکنون مشکلی وجود ندارد، در صورت مشکل احتممالی نیز فرمانداری آمادگی لازم برا رفع آن را دارد و از ناحیه سوخت مدارس فشاری بر مردم وارد نمی شود.
 

آدرس کوتاه :