شناسه : 698172

آموزش ورزش تنيس روي ميز جزء برنامه درسي كلاس پنجم قرار گرفت


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، در جلسه اي با حضور سيفي فرماندار و رئيس هيأت تنيس روي ميز استان، رحيمي نژاد مديركل آموزش و پرورش استان در خصوص آموزش ورزش تنيس روي ميز در كلاس پنجم دبستان هماهنگي شد.

عزيزا... سيفي در این نشست گفت: با استعداد یابی و آموزش این رشته ورزشی در سطح مدارس ، آینده روشنی را در ورزش تنيس روي ميز استان شاهد خواهيم بود.

رئيس هيأت تنيس روي ميز استان عنوان کرد: ورزش تنیس روی میز بهترین فرصت برای همه افراد است زیرا نیازی به بودجه کلان و فضا و امکانات بزرگ و حجیم ندارد و بسیار کم هزینه است.

وی تاکید کرد: آموزش این رشته‌ ورزشی به دانش‌ آموزان نیاز به اعتبارات و امکانات زیادی ندارد و با تخصیص اعتبارات کم می ‌توان بهترین امکانات این رشته‌ ورزشی را فراهم کرد.

سيفي همچنين آمادگي هيأت استان و فدراسيون جهت برگزاري دوره هاي مربيگري و داوري تنيس را اعلام و از دبيران ورزش و ساير معلمان خواست از فرصت پيش آمده استفاده نمايند.

در ادامه رحيمي نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان هم با بیان اینکه ورزش کردن موجب افزایش سلامت جسمی و روحی می‌شود، گفت: باید معلمان تربیت‌ بدنی چگونگی درست ورزش کردن را به دانش ‌آموزان ابتدایی آموزش دهند تا با روش های درست این رشته ورزش کنند.

محمد کاظم رحیمی نژاد افزود: در سال تحصیلی جاری دانش‌ آموزان پایه پنجم ابتدایی آموزش‌ تنیس روی میز را فرا خواهند گرفت و استعدادهای خود را بروز خواهند داد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح در مدارس تغییر و تحول ایجاد خواهد شد ادامه داد: در زمینه تنیس روی میز می توان با حداقل ها کار کرد و در هر مدرسه می توان یک میز گذاشت و این رشته را آموزش داد.

محمدحسین رضایی اظهار داشت: در مدارس استان یزد فضای ورزشی به اندازه کافی وجود دارد و در بیش از 90 درصد

مدارس امکانات ورزشی خوبی آماده شده است و برای تحقق این هدف به همراهی و همدلی نیاز است.

رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش هم گفت: طرح‌های ورزشی در مدارس استان با قوت پیگیری و اجرا می‌شود.

در اين نشست مقرر شد با تشكيل كارگروهي مقدمات امضاء تفاهم نامه همکاری پیرامون گسترش ، آموزش این رشته ورزشی و استعدادیابی به امضاء برسد.

همچنين بر برگزاری رقابتهای منسجم و مستمر در رده های پایه و استفاده از مربیان تربیت بدنی فعال و باتجربه آموزش و پرورش برای شناسایی و آموزش بازیکنان مستعد در شهرستان های مختلف تأكيد شد.

 

آدرس کوتاه :