شناسه : 694875
مشاور امور بانوان فرماندار یزد:

آموزش بیش از 650 نفر از دختران جوان روستایی شهرستان در کلاسهای طرح توانمندسازی


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، رقیه کفیل الناس مشاور امور بانوان فرماندار یزد گفت: بیش از 650 نفر از دختران جوان روستاهای شهرستان یزد در کلاسهای طرح توانمند سازی شرکت کرده اند.
مشاور امور بانوان فرماندار یزد:

رقیه کفیل الناس با بیان اینکه آموزش طرح توانمند سازی دختران روستایی با هدف تعمیق و تبلیغ الگوها و آموزه های اسلامی توام با سلامتی و نشاط می باشد گفت: دختران جوان امروز که در آینده به عنوان مادر و پرورش دهندگان نسلهای بعدی خواهند بود می توانند  با حضور در این کلاسهای آگاهی های خود را  در زمینه های مختلف بهداشتی ، اجتماعی ، خود باوری و ...  ارتقاء دهند.

مشاور امور بانوان فرماندار یزد اظهار کرد: طرح توانمند سازی دختران در جامعه روستایی در برگیرنده ارتقای توانایی و استعدادهای انان در ابعاد مختلف آموزشی ، فرهنگی واجتماعی است که می تواند در تأمین سلامت روانی اجتماع و فرهنگ خانواده و جامعه تأثیر گذار باشد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 650 نفر از دختران روستایی شهرستان یزد در طرح توانمندسازی دختران روستایی شرکت کرده اند خاطر نشان کرد: در این دوره آموزش مهارتهای زندگی با رویکرد دینی و با عناوین هنر مهر ورزیدن ، تفکر خلاق ، روابط با نامحرم و شناخت محارم ، عفاف و حجاب و آموزش احکام دختران بوده است که طی 12 جلسه 2 ساعته این آموزشها در سطح 6 روستا صورت گرفته است.

کفیل الناس تأکید کرد کلاسهای آموزش طرح توانمند سازی دختران روستایی می تواند گامی مؤثر به جهت مقابله با جنگ نرم که با هدف تخریب فرهنگ جامعه طراحی شده باشد.

 

آدرس کوتاه :