شناسه : 692793
فرماندار يزد:

اقدامات لازم جهت هر چه باشكوه تر برگزار شدن برنامه هاي دهه كرامت انديشيده شده است.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، در جلسه اي كه با حضور فرماندار يزد و اعضاي ستاد دهه كرامت در محل فرمانداري تشكيل شد، در مورد برنامه هاي دهه كرامت در شهرستان يزد بحث و تبادل نظر شد.
فرماندار يزد:

عزيزالله سيفي با بيان اينكه از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت امام رضا(ع) به عنوان دهه كرامت در كشور نامگذاري شده است گفت : بايد با يك حركت فرهنگ ديني گسترده مردم را هر چه بيشتر با شخصيت واقعي و تأثير گذار امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س ) آشنا كرد.

فرماندار  به برگزاري جشنها و مراسمات مختلف در اين دهه اشاره كرد و تصريح كرد: گراميداشت و ترويج دهه كرامت به عنوان يك ظرفيت فرهنگي و معنوي ، اقدام در راستاي تعظيم شعائر ديني ، توسعه و نشر فرهنگ رضوي در استان ، تعميق ارتباط عموم با امامت و ولايت و... از مهمترين اهداف برگزاري اين جشنها  مي باشد.

وي در ادامه با تأكيد ير اينكه توجه به اهل بيت (ع) و شناسائي شخصيت امام رضا (ع) و خواهر گراميشان و ترويج و نهادينه سازي ارزش هاي موجود در دين و سنت  جزو اهداف و اولويت هاي جشن هاي دهه كرامت مي باشد خاطر نشان كرد بايد با استفاده از  ظرفيتهاي عرصه فرهنگ وهنر زمينه عمل به معارف رضوي را در مخاطبان فراهم كرده و باعث افزايش معرفت و بينش مردم به سيره امام رضا(ع)گردد.

سيفي در پايان ضمن تقدير و تشكر از همه كساني كه در نشر و ترويج فرهنگ رضوي فعاليت دارند  از همه خواست تا بسترهاي لازم براي گسترش هر چه بيشتر سيره و روش اهل بيت و بخصوص امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) فراهم آورند.

لازم بذكر است از تصميمات مهم اين جلسه فضا سازي و تبليغات شهري،برگزاري جشن بزرگ زير سايه خورشيد، برگزاري همايش براي بانوان ، ديدار خادمين حرم امام رضا(ع) با خانواده محترم شهداء و ايثارگران ، عيادت از بيماران ، استقبال از كاروان دو استقامت  جاده ولايت( از شلمچه تا مشهد مقدس) و ...  مي باشد

آدرس کوتاه :