شناسه : 144138776
سرپرست فرمانداری یزد خواستار شد؛


سرپرست فرمانداری یزد در حاشيه مراسم كلنگ زني ساخت سالن چندمنظوره كتابخانه فرخي يزدي بر لزوم معرفي نیازها و اولویت‌های جامعه به خيرين تأکید كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ «عباس حيدري» در حاشيه مراسم كلنگ زني ساخت سالن چندمنظوره كتابخانه فرخي يزدي گفت: مردم خیر استان در زمینه مشارکت‌های مردمی و انجام فعالیت‌های خیرخواهانه سابقه دیرینه‌ای دارند و همیشه در کارهای خیر و وقف پیش‌قدم بوده‌اند.

سرپرست فرمانداری یزد با تجليل از همت خیرین دکتر دادفرنیا و خلیلی عرضه داشت: ضروري است مسئولين نيز ضمن شناسايي نیازهای جامعه، نسبت به جهت‌دهی و هدايت خيرين اهتمام ورزند.

وی با اشاره به نياز نهاد کتابخانه‌های عمومي استان به سالن چندمنظوره افزود: ساخت این مجموعه، به‌عنوان یک کار فرهنگی، اهمیت بسیاری دارد.

حیدری بابیان اهميت توجه به مقوله‌های فرهنگی به‌عنوان زیربنای جامعه تصريح نمود: اگر می‌خواهیم جامعه توسعه پیدا کند باید در زمینه فرهنگی سرمایه‌گذاری کنیم تا نسلی که تربیت می‌شوند در راستای توسعه اجتماعی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مؤثر باشند .

وی در ادامه بر ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی تأکید کرد و افزود: باید در جهت بالا بردن سطح آگاهی و بینش مردمی برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی یزد نيز از آمادگی این نهاد برای حمایت و مشارکت خیرین به توسعه فضای موردنیاز برای مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی خبر داد. 

رقیه دوست فاطمی‌ها، افزود: خیرین با ورود به توسعه زیرساخت‌ها در بخش کتاب می‌توانند تأثیر چشمگیری در عرصه خطیر فرهنگ و علم و دانش داشته باشند.

سالن چندمنظوره کتابخانه فرخی یزدی در زمینی به مساحت 230 مترمربع و با 200 مترمربع زیربنا در یک طبقه ساخته می‌شود وهزینه ساخت و تجهیزات آن به همت خيرين تأمین می‌شود.

 

 


آدرس کوتاه :