تماس با ما

آدرس: یزد - خیابان امام خمینی (ره)

 خیابان شهید ابراهیمی

 

شماره تماس:31118-035

شماره فاکس:36259039-035

شماره پیام کوتاه:100061112226

كدپستي:8914759865

پست الکترونیک:info@yazd.gov.ir

 

 

« بازگشت

نشست "ستاد اربعين حسيني شهرستان يزد برگزار شد .


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، در ابتداي جلسه محمد علي  جعفري، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرماندار ضمن خير‌مقدم به مدعوین و تسليت فرا رسيدن ايام سوگواري حضرت ابا عبدالله الحسين(ع)، هدف از تشکیل جلسه را بیان نمود و افزود: اربعين حسيني بزرگترين اجتماع شيعيان در سطح جهان است كه مي‌تواند منجر به ايجاد انسجام و اتحاد بيشتر شيعيان سرتاسر جهان براي مقابله با تهديدات دشمنان بشود،

 وي در ادامه خاطر نشان كردند: با توجه به اهميت و عظمت اين رويداد، شهرستان يزد مي‌بايست نقش مهم خود را در ابعاد مختلف مرتبط با مراسم اربعين ايفا نمايد و لذا لازم است دستگاه‌هاي ذيربط كليه ظرفيت‌هاي خود را براي تسهيلگري سفر زائرين و هر چه باشكوهتر برگزار شدن مراسم اربعين حسيني بكار گيرند.

سپس در ادامه جلسه مشهدي بافان، جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات، ضمن بيان تلاش‌هاي صورت‌گرفته براي ارائه خدمت شايسته به بيش از  37 هزار زائر اربعين از استان يزد در سال 1397، گزارشي در خصوص خدمات و فعاليت‌هاي كميته اعزام و مشاركت‌هاي مردمي، اسكان و تغذيه در سال جاري ارائه نمود و در اين خصوص افزود: طبق سهمیه ابلاغ شده از تهران، در مجموع 25550 نفر اسكان در روز، سهميه استان يزد مي‌باشد كه در اين راستا 36600 پرس غذا هم در هر وعده توزيع مي‌گردد كه عمده آمار فوق به تفكيك، به شرح ذيل مي‌باشد:

  •  13000 نفر اسكان و 24000 پرس غذا در هر وعده در كربلا
  •  1650 نفر اسكان و 1000 پرس غذا در هر وعده در نجف
  • 3300 نفر اسكان و 2500 پرس غذا در هر وعده در كاظمين
  • 5000 نفر اسكان و 5000 پرس غذا در هر وعده در مرز چزابه
  • 100 نفر اسكان اتباع و 3000 پرس غذا در هر وعده در مركز استان

مشهدی بافان در ادامه تعداد مواكب فعال استان در مراسم اربعين حسيني را 34 مورد اعلام نمود و يادآور شد: حدود نيمي از اين مواكب مربوط به مركز استان يعني شهرستان يزد مي‌باشند.

ساماندهي موكب‌داران، برنامه‌ريزي‌ و انجام پيش‌بيني‌هاي لازم جهت ساماندهي اسكان زائرين در كربلا، كاظمين، نجف و مرز چزابه، تمهيدات لازم براي استقرار زير‌ساخت‌هاي بهداشتي، ضرورت انجام مقدمات امور گمركي در يزد به منظور تسريع خروج از مرز، جذب منابع خيري، تهيه و آماده نمودن اجناس مورد نياز جهت ارسال به مكان‌هاي پيش‌بيني شده، درخواست تسريع در بررسي طرح پيشنهادي مساعدت شوراي شهر به ستاد اربعين حسيني در صحن شوراي اسلامي و درخواست معرفي رانندگان فعال در مراسم اربعين جهت أخذ حواله لاستيك سهميه‌اي، از ديگر محور‌هايي بود كه وی به آن اشاره کرد.

در ادامه جلسه كليه مدعوين جهت بكارگيري ظرفيت‌هاي دستگاه متبوع براي برگزاري شكوهمند مراسم اربعين حسيني اعلام آمادگي نموده و برخي از حاضرين ضمن بيان گزارشي از برخي از اقدامات صورت‌گرفته، نقطه‌نظر و پيشنهاد خود را براي هر چه باشكوه‌تر برگزار شدن اين مراسم معنوي در سال جاري مطرح كردند.

همچنین در این جلسه محمد صادق طهماسبي، مدير كل پدافند غير عامل استانداري و دبير ستاد اربعين حسيني استان در خصوص برخي از پيشنهاد‌ها و ابهامات مطرح شده در جلسه توضيحاتي را مطرح و سپس ضمن بيان ضرورت توجه وافر به تأمين امنيت و سلامت غذايي زائرين افزود: تهديدات بيوتروريسمي يكي از ابعاد تهديدآميزي است كه مي‌بايست نسبت به آن دقت كافي داشت و لازم است مديران موكب‌ها، مسئولان تغذيه و ساير سرگروه‌ها به صورت تخصصي آموزش ببينند تا كليه فرايند‌ها را بصورت دقيق رصد نمايند.

سپس سيد محمد  رستگاري، فرماندار يزد، ضمن جمع‌بندي و تقدير و تشكر از اعلام آمادگي و نقطه‌نظر و پيشنهاد‌‌هاي ارائه شده در جلسه، خاطرنشان كرد: با توجه به عدم نياز به ويزا پيش‌بيني مي‌گردد در سال جاري نسبت به سنوات قبل استقبال بيشتري از سفر اربعين صورت پذيرد به همين دليل لازم است بيش از سال گذشته آمادگي مديريت سفر را داشته باشيم.

اين مسئول  در ادامه افزود: به دليل عدم آگاهي برخي از مردم با الزامات سفر اربعين، لازم است كميته آموزش نسبت به اين موضوع ورود كند و آداب سفر اربعين، مسائل فرهنگي و برخي قوانين كشور عراق  كه مرتبط با ابعاد مختلف سفر زائرين مي‌باشد را بصورت گسترده به اطلاع شهروندان برساند تا مردم با آگاهی از همه جوانب در سفر حاضر شوند و بيش از پيش زمينه آسايش هموطنان در اين سفر فراهم شود.

فرماندار يزد در ادامه، لزوم استفاده از تجربيات سال‌هاي أخير را ضروري دانستند و در اين خصوص يادآور شدند: به عنوان نمونه در سال‌ گذشته بعضي از كاروان‌ها مجوز‌هاي لازم را نداشتند و لذا به دليل نداشتن شرايط لازم، در مسير رفت و برگشت با ناهماهنگي‌ها و مشكلاتي مواجه شدند كه ارائه خدمات به شكل نامناسب موجب نارضايتي برخي از زائرين و سردرگمي آنان در مرز شده بود، به منظور عدم تكرار چنين مواردي لازم است درخواست متقاضيان صدور مجوز بصورت دقيق بررسي و از ورود افراد بدون داشتن شرايط لازم پيشگيري شود.گزارش تصویری حضور فرماندار یزد در یادواره شهدای خیر اباد
گزارش تصویری حضور فرماندار یزد در یادواره شهدای خیر اباد
گزارش تصویری حضور "سید محمد رستگاری"فرماندار یزد در یادواره شهدای خیر اباد. گفتنی است این یادواره در حسینیه بزرگ خیر اباد برگزار شد.
موضوع مدیریت پساب های صنعتی و خانگی روی میز فرماندار یزد
موضوع مدیریت پساب های صنعتی و خانگی روی میز فرماندار یزد
اهمیت بالای مدیریت صحیح پساب های صنعتی و خانگی یزد باعث شد تا این موضوع در نشست هم اندیشی برخی از فرهیختگان و اساتید دانشگاه مطرح و در مورد آن بحث و تبادل نظر شود.
توسعه سرانه مطالعه و کتابخوانی یزد، باید در اولویت قرار بگیرد
فرماندار یزد:
توسعه سرانه مطالعه و کتابخوانی یزد، باید در اولویت قرار بگیرد
فرماندار یزد گفت: توسعه سرانه مطالعه و کتابخوانی یزد، باید در اولویت قرار بگیرد و در این راستا باید از همه ظرفیت ها استفاده شود.
نشست خبری فرماندار با اصحاب رسانه و خبر
به مناسبت هفته دولت:
نشست خبری فرماندار با اصحاب رسانه و خبر
در آخرین روز از هفته دولت فرماندار یزد نشستی صمیمی با اصحاب رسانه و خبر شهرستان یزد داشت. +گزارش تصویری
گزارش تصویری میز خدمت در آیین نماز جمعه مسجد جامع شاهدیه
به مناسبت هفته دولت:
گزارش تصویری میز خدمت در آیین نماز جمعه مسجد جامع شاهدیه
برگزاری میز خدمت با حضور فرماندار و معاونین و مسئولین برخی ادارات شهرستان در آیین نماز جمعه در مسجد جامع شهرشاهدیه
نمایش 1 - 5 از 709 نتیجه
آیتم در هر صفحه 5
از 142
برگزاری جلسه قطع اشجار
برگزاری جلسه قطع اشجار
جلسه قطع اشجار بخش مرکزی یزد به رياست بخشدار و با حضور رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، و ديگر اعضاء در سالن جلسات بخشداری برگزار شد.
میزخدمت در روستاهای بخش مرکزی یزد با حضور استاندار و بخشدار مرکزی+ گزارش تصویری
میزخدمت در روستاهای بخش مرکزی یزد با حضور استاندار و بخشدار مرکزی+ گزارش تصویری
همزمان با سیزدهمین روز ماه محرم، استاندار ،بخشدار مرکزی یزد و جمعی از مدیران شهرستان در مراسم نمازجمعه و عزاداری روستای فهرج شرکت نمودند.
بازدید بخشدار زارچ از ادارات بخش
بمناسبت هفته دولت
بازدید بخشدار زارچ از ادارات بخش
بخشدار زارچ ضمن حضور در ادارات بخش، ضمن ارزیابی عملکرد آنان، فرارسیدن هفته دولت را به کارکنان دولت تبریک گفت .
مسابقات دارت و تنیس روی میز کارمندان به مناسبت هفته دولت
مسابقات دارت و تنیس روی میز کارمندان به مناسبت هفته دولت
مسابقات دارت و تنیس روی میز کارمندان به مناسبت هفته دولت در زارچ برگزار شد .
پیام بخشدار مرکزی یزد به مناسبت هفته دولت
پیام بخشدار مرکزی یزد به مناسبت هفته دولت
محمد حسین پاکدل بخشدار مرکزی یزد با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دولت را تبریک گفت.
نمایش 1 - 5 از 124 نتیجه
آیتم در هر صفحه 5
از 25

شعار سال1398

 

 

اوقات شرعي


اذان صبح 05:16
طلوع آفتاب 06:38
اذان ظهر 12:46
غروب آفتاب 18:55
اذان مغرب 19:11
نیمه شب 00:06